Połącz się z nami

Newsy

Lumia zniknie ze sklepów pod koniec roku

Obecnie smartfony te konkurują z wynikami sprzedaży marki BlackBerry.

Opublikowane

dnia

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom z Redmond to pod koniec tego roku ostatecznie pożegnamy się z marką Lumia. Linia tych urządzeń zdobyła przez lata uznanie stosunkowo niewielkiej liczby klientów, która niestety okazała się za mała, aby zagwarantować dalszą produkcję i sprzedaż tych telefonów.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Lumia zakończy swój żywot jeszcze w tym roku i być może zastąpi ją zupełnie nowy Surface Phone, który miałby wyciągnąć Microsoft ze smartfonowego dołka. Dla wielu osób będzie to koniec pewnej ery, gdyż sama Lumia jest przecież ostatnim dzieckiem Nokii, które otrzymało system operacyjny Windows Phone. Niedługo potem kłopoty finansowe Nokii i apetyt Micorsoftu doprowadziły do głośnego przejęcia marki i całego biznesu, choć jak dzisiaj dobrze wiemy, to właśnie Finowie wyszli lepiej na tym układzie. Dzisiaj Nokia odradza się w sektorze IoT i planuje powrót do segmentu urządzeń mobilnych. Micorsoft z kolei pakuje swoje smartfony i będzie się starał sprzedać je pod innym szyldem, aby dalej móc oferować kompleksowy system operacyjny.

Sytuacja Lumii stała się w tym roku na tyle dramatyczna, że obecnie smartfony te konkurują z wynikami sprzedaży marki BlackBerry, co przekłada się na niecały procent rynku. Sytuacji nie uratował nawet system Windows 10 i flagowe modele Lumia 950 oraz 950 XL. Jeśli zatem Microsoft chce kiedykolwiek podnieść się po tej porażce, to musi nie tylko zmienić nazwę urządzenie, ale i przeprojektować je tak, aby było ono w stanie chociaż nawiązać walkę z takimi markami jak Samsung, LG, HTC czy Apple.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne