Połącz się z nami

Newsy

Lumia zniknie ze sklepów pod koniec roku

Obecnie smartfony te konkurują z wynikami sprzedaży marki BlackBerry.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom z Redmond to pod koniec tego roku ostatecznie pożegnamy się z marką Lumia. Linia tych urządzeń zdobyła przez lata uznanie stosunkowo niewielkiej liczby klientów, która niestety okazała się za mała, aby zagwarantować dalszą produkcję i sprzedaż tych telefonów.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Lumia zakończy swój żywot jeszcze w tym roku i być może zastąpi ją zupełnie nowy Surface Phone, który miałby wyciągnąć Microsoft ze smartfonowego dołka. Dla wielu osób będzie to koniec pewnej ery, gdyż sama Lumia jest przecież ostatnim dzieckiem Nokii, które otrzymało system operacyjny Windows Phone. Niedługo potem kłopoty finansowe Nokii i apetyt Micorsoftu doprowadziły do głośnego przejęcia marki i całego biznesu, choć jak dzisiaj dobrze wiemy, to właśnie Finowie wyszli lepiej na tym układzie. Dzisiaj Nokia odradza się w sektorze IoT i planuje powrót do segmentu urządzeń mobilnych. Micorsoft z kolei pakuje swoje smartfony i będzie się starał sprzedać je pod innym szyldem, aby dalej móc oferować kompleksowy system operacyjny.

Sytuacja Lumii stała się w tym roku na tyle dramatyczna, że obecnie smartfony te konkurują z wynikami sprzedaży marki BlackBerry, co przekłada się na niecały procent rynku. Sytuacji nie uratował nawet system Windows 10 i flagowe modele Lumia 950 oraz 950 XL. Jeśli zatem Microsoft chce kiedykolwiek podnieść się po tej porażce, to musi nie tylko zmienić nazwę urządzenie, ale i przeprojektować je tak, aby było ono w stanie chociaż nawiązać walkę z takimi markami jak Samsung, LG, HTC czy Apple.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Oficjalna premiera LG Velvet

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!