Połącz się z nami

Newsy

Bixby 2.0 w Galaxy Note 9

Nowe życie wirtualnego asystenta Samsunga.

Opublikowane

dnia

W ciągu ostatnich miesięcy Bixby przeszedł wyraźną ewolucję – ze średnio przydatnego dodatku przekształcił się w doskonały system rozpoznawania obrazu i tłumaczenia symultanicznego. To nie koniec zmian: nowa wersja asystenta Samsunga ma zadebiutować na nowym flagowym phablecie producenta.

Premiera Galaxy Note 9 zbliża się wielkimi krokami, a internet huczy od plotek na temat nowego telefonu Samsunga. Pewne jest, że to właśnie na tym modelu zadebiutuje odświeżony wirtualny asystent Bixby 2.0. Nowa wersja na pewno zachowa udogodnienia wprowadzone wraz z premierą Galaxy S9 i S9+, czyli system rozpoznawania obrazu i możliwość analizy i tłumaczenia tekstu na zdjęciu. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli Samsunga Bixby 2.0 ma zostać ponadto wyposażony w systemy dokładniejszego rozpoznawania mowy, szybszy czas odpowiedzi i zwiększoną czułość na glos użytkownika, dzięki czemu będzie można z niego korzystać także w głośnym otoczeniu. Niewykluczone, że asystent zostanie także na dobre połączony z systemem smart home Samsung SmartThings, gdzie będzie rywalizował z Alexą, Siri i Asystentem Google.

Samsung Galaxy Note 9 najprawdopodobniej ukaże się na jesieni, chociaż według krążących pogłosek premiera może zostać przesunięta na lato. Oprócz Bixby’ego 2.0 telefon będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,38 cala i baterię o pojemności 3 850 mAh. W telefonie ma pojawić się również znany z S9 i S9+ aparat fotograficzny z przysłoną o zmiennym rozwarciu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne