Połącz się z nami

Newsy

Bang & Olufsen prezentują moduł unowocześniający stare głośniki

Dodaje możliwości bezprzewodowego odtwarzania do starych modeli.

Wielu z nas ma w domach bardzo dobre zestawy audio, których jedyną wada jest to, że zostały stworzone jeszcze przed wybuchem trendu na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki. Żaden problem – na rynek trafił wzmacniacz Beocreate 4, który zamieni każde stare głośniki w nowoczesne cudeńko.

Beocreate 4 to niewielka płytka z podzespołami. Jej głównym zadaniem jest pełnienie funkcji wzmacniacza w starych głośnikach (B&O podaje jako przykład pochodzące z poprzedniego stulecia kolumny z serii BeoVox, ale urządzenie ma być uniwersalne), ale to nie jedyny sposób, w jaki można ją wykorzystać. W połączeniu z malutkim komputerem Raspberry Pi tworzy ona moduł bezprzewodowy, który można zamontować wewnątrz głośnika. Beocreate 4 to produkt z serii „zrób to sam”, którego samodzielna instalacja wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy.

Beocreate 4 powstało we współpracy z HiFiBerry, producentem kart dźwiękowych do systemu Raspberry Pi. Ma ono stanowić alternatywę dla Chromecasta – niektóre kolumny nie mają wystarczającej ilości wejść, żeby podłączyć urządzenie. Płytka kosztuje 630 PLN i jest dostępna na stronie internetowej HiFiBerry.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Denon prezentuje amplitunery zgodne z 8K

Newsy

TEST: JBL Bar 9.1 True Wireless

Testy

TEST: Audio Pro Drumfire

Testy

TEST: Tivoli Audio Music System Home

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!