Połącz się z nami

Newsy

Google usuwa opcję „pokaż obraz”

Ma to utrudnić kradzież cudzej własności intelektualnej.

Wyszukiwarka obrazów w Google to nieprzebrane źródło pięknych fotografii, ciekawych infografik i śmiesznych obrazków. Teraz trudniej będzie dzielić się nimi ze znajomymi – z wyszukiwarki znika opcja bezpośredniego podglądu obrazu.

Celem tego zabiegu ma być uniemożliwienie podglądu zdjęcia w pełnej rozdzielczości z pominięciem wizyty na stronie źródłowej. Obrazek nie będzie mógł być pobrany bezpośrednio – w tym celu będzie trzeba odwiedzić stronę internetową, na której jest zamieszczony, i samodzielnie otworzyć fotkę w dużej rozdzielczości. W oknie wyszukiwania pojawiać się będą również informacje na temat praw autorskich, którym podlega dane zdjęcie. Usunięty został także szybki dostęp do wyszukiwania za pomocą obrazu. Funkcja ta jest teraz dostępna tylko z poziomu głównej strony wyszukiwarki.

Usunięcie przycisku jest częścią ugody, jaką Google zawarło z bankiem zdjęć stockowych Getty Images. Konieczność odwiedzenia strony ma utrudnić kopiowanie grafik, a w rezultacie lepiej chronić prawa autorskie autorów fotografii. Należy jednak zauważyć, że dla zwykłego użytkownika zmiana ta może być po prostu irytująca. 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Statywy Vanguard Vesta TB 235AB oraz TB 204CB – nowości wagi lekkiej

Newsy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!