Połącz się z nami

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Podzespoły ukryte w podstawie i możliwość zmiany nachylenia ekranu.

Apple znane jest z tego, że lubi zabawę z designem – czasami z lepszymi rezultatami, czasami z gorszymi (ach, ten Mac Pro o wyglądzie tarki kuchennej). Tym razem wśród patentów złożonych przez producenta znalazł się iMac stworzony na bazie pojedynczej, zakrzywionej tafli szkła.

Dołączone do zgłoszenia patentowego grafiki wskazują, że ekran urządzenia miałby zostać osadzony w szkle. Tafla łagodnie zakrzywia się do dołu, tworząc dok do klawiatury. Wyświetlacz podparty jest przez podstawę, w której znajdują się podzespoły i niezbędne porty; część złączy ma zostać zamontowana również w ekranie. Patent podkreśla, że zastosowane w patencie szkło jest giętkie, co pozwoli na dostosowywanie kąta nachylenia ekranu do potrzeb, a nawet zamykanie komputera po zakończonej pracy.

Wśród zaprezentowanych projektów znajduje się także wersja pozbawiona klawiatury, za to wyposażona w szczelinę, przez którą można przełożyć… klawiaturę MacBooka. Umożliwi to urządzeniu pracę w charakterze doka dla mobilnego komputera, pozwalając na pracę na większym ekranie. Ciekawe, jak Apple planowałoby rozwiązać kwestię ergonomii – dok przedstawiony na grafikach wygląda na dość niestabilny, co źle wpłynęłoby na komfort pisania.

Szklany Mac raczej nie pojawi się na rynku w ciągu najbliższych miesięcy – stworzenie tak dużego, giętkiego wyświetlacza to trudna sztuka, która wymagałaby od producenta sporych zasobów finansowych i czasowych. Ponadto gotowe urządzenie najprawdopodobniej okazałoby się koszmarnie drogie nawet na standardy Apple. Mimo to miło wiedzieć, że firma jest gotowa na eksperymentowanie z designem Maków – być może zakrzywione, szklane ekrany trafią na nasze biurka za kilka lat.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple Watch Series 6 i Watch SE – nowe smartwatche

Newsy

Apple prezentuje nową generację iPada i iPada Air

Newsy

Apple daje zielone światło apkom do streamingu gier

Newsy

Apple pozywa Epic Games za złamanie umowy

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!