Połącz się z nami

Newsy

Apple i Volkswagen budują autonomiczne vany

Projekt sieci transportowej dla pracowników Apple.

Opublikowane

dnia

O „Projekcie Tytan” – systemie autonomicznej jazdy od Apple – było słychać już od pewnego czasu. Teraz wiadomo, że partnerem firmy z Cupertino w jego realizacji będzie Volkswagen, a kolejnym autem przystosowanym do jego potrzeb – auto transportowe typu van.

Wybrany model to znany i lubiany Volkswagen Transporter T6, jedno z najpopularniejszych aut dostawczych na świecie. Apple ma przekształcić flotę dostawczaków w sieć autonomicznych busów wahadłowych, za pomocą których pracownicy firmy będą mogli łatwiej dostać się do pracy. Jak podają nieoficjalne źródła, projekt ten pochłania zdecydowaną większość czasu i zasobów działu transportowego spółki. Co ciekawe, ustalenia z niemieckim producentem nie były pierwszymi prowadzonymi przez Apple – zanim firma zwróciła się do Volkswagena, próbowała zawrzeć umowę z bardziej luksusowymi markami, w tym BMW i Mercedesem-Benzem.

To duży krok naprzód dla Apple, które do tej pory prowadziło testy jedynie na SUV-ach od Lexusa. Dzięki zastosowaniu auta z innego segmentu opracowywany przez firmę system autonomicznej jazdy zostanie dodatkowo zweryfikowany pod kątem plastyczności i wszechstronności. Flota autonomicznych samochodów zarejestrowanych przez Apple liczy obecnie 55 pojazdów – co czyni firmę drugim co do wielkości operatorem tego typu aut w Kalifornii – a już wkrótce powiększy się o kolejne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne