Połącz się z nami

Newsy

Pierwszy dysk zewnętrzny USB 3.0 Western Digital

WD My Book 3.0 to pierwszy z serii dysków twardych z zastosowaniem interfejsu USB 3.0. W porównaniu z poprzednim modelem – USB 2.0, szybkość transferu danych została zwiększona aż dziesięciokrotnie.

Western Digital, zaprojektował bardzo elegancki, smukły i opływowy dysk o pojemności 1 TB. Zarówno wygląd zewnętrzny, jak i napęd wewnątrz inspirowane były poprzednią serią My Book, której dyski osiągnęły najwyższa sprzedaż na świecie.

Główną zaletą urządzenia, poza ponadprzeciętną pojemnością, pozwalającą na przechowywanie dużej ilości różnego rodzaju plików, jest transfer danych dochodzący aż do 5 Gbit/s. Przenoszenie i kopiowanie plików nie jest już tak czasochłonne jak kiedyś. Dla przykładu zapis 24 GB danych przy zastosowaniu interfesju USB 2.0 zajmuje 13 minut, natomiast przy użyciu USB 3.0 czas skróci się do niespełna 3 minut. Dysk dostępny w salonach Vobis jest w stanie pomieścić ponad 200 tysięcy zdjęć, 250 tysięcy utworów w formacie mp3 lub ponad 120 godzin filmu w najwyższej jakości HD.

Dodatkowym atutem WD My Book 3.0 jest jego kompatybilność z technologią 2.0, umożliwiająca podłączenie go do każdego portu USB bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Dysk został wyprodukowany z materiałów pochodzących z recyklingu, a producent opatrzył go dwuletnią gwarancją.

WD My Book 3.0 dostępny jest w sieci salonów Vobis w cenie 599 złotych.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mikro dysk SSD od Viking Modular Solutions

Newsy

Maleńki pendrive MODECOM MEMODRIVE MINI

Newsy

Livescribe i nigdy nie zapomnisz żadnego słowa

Newsy

Płyty Blu-ray o pojemności dysków

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!