Połącz się z nami

Newsy

Telefoniczny Windows 7 – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Microsoft zapowiedział nowy, rewolucyjny telefon z systemem mobilnym Windows Phone 7 Series. 90 fikcyjnych kont wystarczy by Nasza-klasa straciła milion złotych, a Comarch chce ugryźć kawałek tortu trzymanego przez Allegro.

Jak doprowadzić Naszą-klasę do strat w wysokości miliona złotych? Wystarczy zakładać 3 konta dziennie i umieszczać na nich odnośniki do aukcji wystawionych na Allegro. Aby profile miały większą oglądalność należy dodać do nich zdjęcia erotyczne. Uwaga! Grozi za to 5 lat więzienia, o czym przekonało się dwóch mężczyzn (19 i 20 lat), którzy postanowili w ten sposób zwiększyć popularność swoich aukcji.

Oczywiście Nasza-klasa nie musiała angażować w sprawę policji, a po prostu zablokować użytkowników. Straty w wysokości miliona złotych wyglądają na wyssane z palca, a zdjęć erotycznych w NK nie brakuje. Chodzi więc o pieniądze, którymi przedsiębiorczy panowie nie chcieli podzielić się z „reklamodawcą”. Milion to jednak „drobna” przesada…

Źródło: http://webhosting.pl/Jak.zrujnowac.Nasza_klase.Wystarczy.zalozyc.odpowiednio.wiele.fikcyjnych.kont

Czy Comarch zagrozi Allegro?

Comarch próbuje zaatakować Allegro i wejść na rynek handlu elektronicznego. Nie udało się eBayowi, nie udało Świstakowi, a jak pójdzie Comarchowi i jego serwisowi iGaleria24 (http://igaleria24.pl/)?

„Polski rynek e-commerce jest wart ok. 13 mld zł, z czego połowę obrotów zapewnia Allegro. Chcielibyśmy uszczknąć trochę z tego tortu” – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

Jednak iGaleria24 nie jest klasycznym serwisem aukcyjnym, a platformą łączącą sklepy korzystające z oprogramowania dostarczanego przez Comarch. Możemy spodziewać się więc raczej internetowej galerii handlowej niż wirtualnego targowiska jakim jest Allegro.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/435045_Comarch_chce_zarabiac_na_sklepach_w_sieci.html

Nowy telefon i system mobilny od Microsoftu

Microsoft przedstawił projekt nowego telefonu i systemu mobilnego Windows Phone 7 Series. Ma on całkowicie zmienić podejście do urządzeń mobilnych i jako jedyny telefon dopasować się do tempa współczesnego życia. Przynajmniej tak twierdzi Steve Ballmer, znany z – lekko mówiąc – entuzjastycznego podejścia do nowych produktów.

Jakie nowości przygotował Microsoft? Sprzętowy przycisk uruchamiający Binga, dostęp do gier przez Xbox Live, pulpit pozbawiony ikon, ale wyposażony w listy aktywności naszych znajomych i taką nowość jak wbudowane radio FM. Czy to nie brzmi fascynująco? Niestety nie za bardzo. W dodatku szef Microsoftu nie wspomniał o możliwości wykonywania połączeń… Zakładamy, że ta funkcja jest tak oczywista, że nie warto o niej mówić.

Źródło: http://www.windowsphone7series.com/multimedia/Media4/

Blog roku 2009 wybrany

Po raz piąty wybrano najlepsze polskie blogi w konkursie Blog Roku organizowanym przez Onet.pl. Za najlepszy blog jury (m.in. Tomasz Siekielski, Robert Makłowicz, Grzegorz Marczak) uznało http://zimno.blog.pl/. Osoby, które myślą, że musi to być profesjonalny blog autorki dzielącej się swoją wiedzą będą zaskoczone.

To pisana od siedmiu lat opowieść o codziennym życiu rodziny. Nie jest to nawet rodzina polityka ani znanej aktorki. Szata graficzna również nie zachwyca. Na uwagę zasługuje za to fakt, że blog wygrał również w kategorii Blogi Literackie. Zwykłe życie jest bowiem opisane w niezwykły sposób. Autorce naprawdę należy się wygrana. Za styl w jakim pisze.

Źródło: http://www.blogroku.pl/gala.html

Cytat tygodnia

„Microsoft zawsze stał zawsze na straży wyboru” – tak Igor Balandin dyrektor ds. spraw współpracy z jednostkami oświatowymi FR w Microsoft Rosjia skomentował propozycję wprowadzenia wolnego oprogramowania w rosyjskich szkołach.

Źródło: http://rosyjskieit.blogspot.com/2010/02/rosyjskie-szkoy-moga-liczyc-na-100_19.html

Freelancer związa­ny z mediami od 2007 roku. Opublikował do tej pory ­ponad 500 artykułów m.in. dla Magazynu T3, Gazety Wyborczej, Onetu czy Nexta. Jako bloger pomaga przy projektowa­niu i wdroże­niach serwisów internetowych. Jest prezesem zarządu Stowarzyszenia FreelanCity.org.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Muzycy kupują fanów na YouTube

Newsy

Facebook prezentuje bardziej przejrzysty layout Osi Czasu

Newsy

Umarli również mają swój portal społecznościowy?

Newsy

Justin Timberlake ?otwiera? odświeżonego Myspace

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!