Połącz się z nami

Newsy

Telefoniczny Windows 7 – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Opublikowane

dnia

Microsoft zapowiedział nowy, rewolucyjny telefon z systemem mobilnym Windows Phone 7 Series. 90 fikcyjnych kont wystarczy by Nasza-klasa straciła milion złotych, a Comarch chce ugryźć kawałek tortu trzymanego przez Allegro.

Jak doprowadzić Naszą-klasę do strat w wysokości miliona złotych? Wystarczy zakładać 3 konta dziennie i umieszczać na nich odnośniki do aukcji wystawionych na Allegro. Aby profile miały większą oglądalność należy dodać do nich zdjęcia erotyczne. Uwaga! Grozi za to 5 lat więzienia, o czym przekonało się dwóch mężczyzn (19 i 20 lat), którzy postanowili w ten sposób zwiększyć popularność swoich aukcji.

Oczywiście Nasza-klasa nie musiała angażować w sprawę policji, a po prostu zablokować użytkowników. Straty w wysokości miliona złotych wyglądają na wyssane z palca, a zdjęć erotycznych w NK nie brakuje. Chodzi więc o pieniądze, którymi przedsiębiorczy panowie nie chcieli podzielić się z „reklamodawcą”. Milion to jednak „drobna” przesada…

Źródło: http://webhosting.pl/Jak.zrujnowac.Nasza_klase.Wystarczy.zalozyc.odpowiednio.wiele.fikcyjnych.kont

Czy Comarch zagrozi Allegro?

Comarch próbuje zaatakować Allegro i wejść na rynek handlu elektronicznego. Nie udało się eBayowi, nie udało Świstakowi, a jak pójdzie Comarchowi i jego serwisowi iGaleria24 (http://igaleria24.pl/)?

„Polski rynek e-commerce jest wart ok. 13 mld zł, z czego połowę obrotów zapewnia Allegro. Chcielibyśmy uszczknąć trochę z tego tortu” – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

Jednak iGaleria24 nie jest klasycznym serwisem aukcyjnym, a platformą łączącą sklepy korzystające z oprogramowania dostarczanego przez Comarch. Możemy spodziewać się więc raczej internetowej galerii handlowej niż wirtualnego targowiska jakim jest Allegro.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/435045_Comarch_chce_zarabiac_na_sklepach_w_sieci.html

Nowy telefon i system mobilny od Microsoftu

Microsoft przedstawił projekt nowego telefonu i systemu mobilnego Windows Phone 7 Series. Ma on całkowicie zmienić podejście do urządzeń mobilnych i jako jedyny telefon dopasować się do tempa współczesnego życia. Przynajmniej tak twierdzi Steve Ballmer, znany z – lekko mówiąc – entuzjastycznego podejścia do nowych produktów.

Jakie nowości przygotował Microsoft? Sprzętowy przycisk uruchamiający Binga, dostęp do gier przez Xbox Live, pulpit pozbawiony ikon, ale wyposażony w listy aktywności naszych znajomych i taką nowość jak wbudowane radio FM. Czy to nie brzmi fascynująco? Niestety nie za bardzo. W dodatku szef Microsoftu nie wspomniał o możliwości wykonywania połączeń… Zakładamy, że ta funkcja jest tak oczywista, że nie warto o niej mówić.

Źródło: http://www.windowsphone7series.com/multimedia/Media4/

Blog roku 2009 wybrany

Po raz piąty wybrano najlepsze polskie blogi w konkursie Blog Roku organizowanym przez Onet.pl. Za najlepszy blog jury (m.in. Tomasz Siekielski, Robert Makłowicz, Grzegorz Marczak) uznało http://zimno.blog.pl/. Osoby, które myślą, że musi to być profesjonalny blog autorki dzielącej się swoją wiedzą będą zaskoczone.

To pisana od siedmiu lat opowieść o codziennym życiu rodziny. Nie jest to nawet rodzina polityka ani znanej aktorki. Szata graficzna również nie zachwyca. Na uwagę zasługuje za to fakt, że blog wygrał również w kategorii Blogi Literackie. Zwykłe życie jest bowiem opisane w niezwykły sposób. Autorce naprawdę należy się wygrana. Za styl w jakim pisze.

Źródło: http://www.blogroku.pl/gala.html

Cytat tygodnia

„Microsoft zawsze stał zawsze na straży wyboru” – tak Igor Balandin dyrektor ds. spraw współpracy z jednostkami oświatowymi FR w Microsoft Rosjia skomentował propozycję wprowadzenia wolnego oprogramowania w rosyjskich szkołach.

Źródło: http://rosyjskieit.blogspot.com/2010/02/rosyjskie-szkoy-moga-liczyc-na-100_19.html

Freelancer związa­ny z mediami od 2007 roku. Opublikował do tej pory ­ponad 500 artykułów m.in. dla Magazynu T3, Gazety Wyborczej, Onetu czy Nexta. Jako bloger pomaga przy projektowa­niu i wdroże­niach serwisów internetowych. Jest prezesem zarządu Stowarzyszenia FreelanCity.org.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne