Połącz się z nami

Newsy

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś (9 lutego 2010 r.) w ponad 60 krajach świata obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Od sześciu lat organizatorami polskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu są Fundacja Dzieci Niczyje i Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa tworzące razem Polskie Centrum Programu „Safer Internet”. W tym roku tę szczytną inicjatywę wspiera także AVG Technologies – producent oprogramowania antywirusowego.

Internet stał się znakiem naszych czasów. Przedefiniował wiele sfer życia społecznego, gospodarczego oraz politycznego. Globalna sieć to jednak nie tylko szanse i możliwości, to także zagrożenia, na które szczególnie podatni są najmłodsi jej użytkownicy.

Dzień Bezpiecznego Internetu to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu uświadomienie wagi bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu i nowoczesnych technologii.

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce wsparło wiele firm, m.in. AVG Technologies – producent rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w Internecie.

AVG Technologies jest producentem wielowarstwowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, dzięki którym każdy użytkownik może dopasować poziom bezpieczeństwa do swych indywidualnych wymagań. Wirusy, phishing, zabiegi socjotechniczne, spam – liczba zagrożeń czyhających w Internecie stale rośnie i stają się one coraz bardziej wyrafinowane. By móc skutecznie się przed nimi bronić, użytkownik Internetu powinien być wyposażony w co najmniej równie zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa.

Źródło: http://thompson.blog.avg.com/

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!