Połącz się z nami

Newsy

Strand Craft 166 – luksusowy jacht

Gray Design to szwedzkie studio trudniące się w konstrukcji luksusowych jachtów i łodzi na pokładzie których dodatkowo wyposaża swoje jednostki w supersportowe coupe.

 

Wiosną tego roku studio zaproponowało superjacht o oznaczeniu Strand Craft 122. Pływająca forteca o długości 38 metrów miała korzystać z dwóch silników Rolls-Royce’a, produkujących przeszło 14 tysięcy koni mechanicznych i nosić w sobie jeden z najszybszych samochodów świata. Tender dla SC122 miałby być napędzany podwójnie doładowanym V12 o mocy 810 KM i rozpędzać się do 335 km/h. Pierwsza setka w 3,4 sekundy. Plany produkcyjne: sześć jachtów i samochodów, cena przeszło 26 milionów dolarów.

 

Najnowsza propozycja Gray Design to 50-metrowy jacht Strand Craft 166 z dwoma silnikami o łącznej mocy przeszło 11,5 tysiąca koni mechanicznych i 5600-konną jednostką wspomagającą. Cały jacht, dzięki wykończeniu japońską skórą i vectranowymi włóknami (które używane są m.in. do budowy skafandrów kosmicznych i samych statków kosmicznych), jest kuloodporny. Na pokładzie nie brakuje również supersportowego auta.

 

Pojazd napędzany jest 4,3-litrowym V8 o mocy 517 KM (twórcy mówią też o 628 KM) i momencie 471 Nm. Setka w 3,7 sekundy i maksymalnie 315 km/h. Twórcy nie naciskają jednak na własny pomysł – w przedziale garażowym jachtu może znaleźć się prywatny pojazd właściciela. Strand Craft nie zdradza jeszcze planów produkcyjnych.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!