Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

CES 2021 – projekty przyszłości od Sony

Pierwszy rzut oka na bezemisyjny samochód i filmowego drona.

Poniższe produkty rozpoczęły swój żywot jako sprzęt koncepcyjny, ale Sony zdecydowało się kontynuować prace nad nimi. Oto elektryczny sedan Vision-S oraz dron Airpeak, do którego podłączymy aparat fotograficzny.

Samochód Vision-S po raz pierwszy zobaczyliśmy w zeszłym roku. Projekt znajdował się wtedy na bardzo wczesnym etapie, ale Sony nie przestało go rozwijać i podczas obecnej edycji zaprezentowało nam kilka klipów przedstawiających auto w akcji. Widzimy w nich Vision-S na torze oraz na malowniczych, austriackich drogach; to atrakcyjny sedan o aerodynamicznej, wydłużonej sylwetce, połączonych światłach tylnych i czerwonych zaciskach hamulcowych.

Inne wideo zdradza więcej szczegółów na temat procesu udoskonalania elektrycznego pojazdu. W ciągu ostatnich miesięcy Sony rozbudowało system czujników otoczenia, dzięki czemu Vision-S ma zapewniać 360-stopniowe wykrywanie potencjalnych kolizji. Wewnątrz główną rolę będzie pełnił system inforozrywki o ogromnym ekranie, połączony z asystentem głosowym, łącznością 5G i systemem monitorowania stanu kierowcy i pasażerów. Przykładowo, jeżeli wykryje on, że siedzący z tyłu pasażer zasnął, automatycznie dostosuje temperaturę na tylnym siedzeniu tak, aby zapewnić mu komfort. Vision-S ma uczyć się przyzwyczajeń kierowcy i dopilnować, żeby każda podróż była przyjemna i bezpieczna.

W realizacji filmów z Vision-S w roli głównej pomógł pewien nieoczekiwany gość – dron Airpeak, po raz pierwszy zaprezentowany przez Sony pod koniec zeszłego roku. Urządzenie nie posiada wbudowanej kamery; jej rolę przejmuje podłączony do niego aparat bezlusterkowy z serii Sony Alpha. O stabilność ujęć zadba sztuczna inteligencja, a dwa składane ramiona zapobiegną uderzeniu sprzętem fotograficznym o podłoże w trakcie lądowania. Airpeak najprawdopodobniej pojawi się na rynku wiosną, a jego cena jest póki co nieznana.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Testy

Testujemy mniejszego i tańszego kuzyna flagowca.

Newsy

Firma mocno stawia na elektromobilność.

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.

Newsy

Oprócz mocnej reprezentacji gamingowej, na stoisku Asusa znalazły się także intrygujące urządzenia do pracy. Nowa generacja ZenBook Duo to dwa komputery wyposażone w dodatkowe...