Dla radiologów, specjalistów od obrazów medycznych, personelu medycznego i nie tylko wszechstronny 20-calowy monitor z 2 milionami pikseli, szerokimi kątami widzenia oraz technologią BLOS zapewniającą stałą jasność w całym okresie użytkowania – to charakterystyka nowego monitora medycznego LCD Barco MDRC-2120.
Urządzenie należy do rodziny nowych monitorów referencyjnych Barco i przeznaczone jest nie tylko do przeglądania zdjęć oraz trójwymiarowych wizualizacji medycznych, lecz także innych niż medyczne danych i multimediów. Równie dobrze sprawdzi się w stacji diagnostycznej radiologów, co w laboratorium, na ostrym dyżurze, chirurgii, podczas intensywnej terapii, w prywatnej praktyce czy pokoju konsultacyjnym. Monitor jest zgodny ze standardem DICOM, co gwarantuje zachowanie odpowiedniej skali szarości, lepsze odwzorowanie obrazów medycznych i co za tym idzie, zwiększa poprawność stawianych prze lekarzy diagnoz.
Barco MDRC-2120 obsługuje rozdzielczość 1600×1200 pikseli, pionowe i poziomie kąty widzenia wynoszą 178 stopni, jasność 300 cd/m^(2), a kontrast 700:1. Monitor wyróżnia m.in. zastosowanie technologii BLOS (Backlight Output Stabilization), która przyspiesza gotowość do pracy monitora, zapewnia stałą jasność i spójność obrazu w całym okresie użytkowania.
Urządzenie ma rozwiązania zwiększające żywotność, zmniejszające zużycie energii i ułatwiające jego obsługę oraz 5-letnią gwarancję. Monitor automatycznie przechodzi w stan spoczynku, gdy nie jest używany. Wyposażony jest w solidny, odporny na nadmierną eksploatację panel LCD, który można łatwo obracać w pionie i poziomie (tryb panoramiczny lub portretowy) oraz przesuwać do góry i na dół. Wraz z monitorem oferowany jest system MediCal QAWeb, oprogramowanie do dokładnej kalibracji obrazu.
„Co wielokrotnie podkreślano na konferencji i czego przykładem jest nowy monitor, przejście na radiologię cyfrową, niezaprzeczalnie korzystniejszą dla lekarzy i pacjentów od starszej analogowej wersji, nie musi wiązać się z gigantycznymi kosztami. To inwestycja, która zaowocuje zwiększeniem efektywności leczenia, komfortu pracy lekarzy i pacjentów. Przykład placówek nie tylko z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, lecz także niektórych krajów Europy Środkowej, znacznie bardziej zaawansowanych w cyfrowej medycznej rewolucji od Polski pokazuje, że korzyści szybko zrekompensują nakłady”, – podsumowuje Patrick Salenbien, Manager Emerging Markets at Barco n.v.