Połącz się z nami

Zapytaj T3

Czy warto teraz inwestować w sprzęt VR?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

To pytanie stawia przed sobą mnóstwo osób pasjonujących się technologicznymi nowinkami. W naszym odczuciu na chwilę obecną odpowiedź na nie powinna brzmieć „nie” i pogląd ten postaramy się obronić, przytaczając kilka argumentów.

Pierwszym z nich jest cena sprzętu, jaki potrzebny jest do zakosztowania komfortowej zabawy z wirtualną rzeczywistością. Praktycznie każdy z najpopularniejszych obecnie headsetów kosztuje niemałe pieniądze, a zakup takiego urządzenia wcale nie oznacza końca wydatków, gdyż tego typu akcesoria muszą być podłączone do mocnego komputera lub konsoli. Dobrym przykładem jest tutaj HTC Vive, do którego wypadałoby podłączyć komputer z podzespołami kosztującymi łącznie ok. 4 000 – 4 500 PLN. Dodajmy do tego cenę samego headsetu, a wyjdzie nam już naprawdę pokaźna kwota zdolna poważnie nadszarpnąć niejeden domowy budżet.

Innym argumentem stojącym za wstrzymaniem się z zakupem sprzętu VR jest fakt, że na dzień dzisiejszy nie ma aż tyle dostępnego oprogramowania pozwalającego na przekonanie się o możliwościach tej technologii. Na palcach jednej ręki (no może dwóch) można policzyć wysokobudżetowe produkcje mające szansę zostać wizytówkami VR – reszta dostępnych programów tworzona jest przez mniejsze studia i siłą rzeczy nie reprezentuje sobą zbyt wysokiej jakości. Będąc w temacie oprogramowania warto wziąć pod uwagę również to, że zdecydowana większość produkcji tworzonych z myślą o VR obejmuje aktualnie proste gierki, których zadaniem jest zapoznanie użytkownika z możliwościami wirtualnej rzeczywistości. Nie są one zbyt skomplikowane i po krótkim czasie zabawa z nimi staje się powtarzalna, a co za tym idzie nudna.

Na bardziej rozbudowane pod względem charakteru rozgrywki produkcje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, dlatego też jeśli ktoś nie ma wielkiego parcia na posiadanie headsetu VR tuż po premierze, to nie popełni błędu odkładając jego zakup w czasie.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne