Połącz się z nami

Zapytaj T3

Czy warto inwestować w zegarek mechaniczny?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zegarki mechaniczne charakteryzują się wieloma intrygującymi cechami, które czynią z nich pożądany gadżet. Przede wszystkim, kupno takiego klasycznego chronometru uniezależnia od konieczności wymiany baterii. Czas wskazywany przez zegarek mechaniczny jest odrobinę dokładniejszy niż w przypadku mechanizmów kwarcowych. Ponadto designerom większości modeli przyświecał jeden cel: wydobycie eleganckiego wyglądu i klasycznej prostoty, co również jest bardzo istotne. Konieczność regularnego nakręcania zegarka w przypadku modeli z naciągiem ręcznym to niewielka cena, jaką zapłacisz za powyższe udogodnienia (a w przypadku naciągu automatycznego ta niedogodność zupełnie odpada).

Trochę gorsza informacja brzmi, że nieco więcej przyjdzie ci niestety zapłacić za sam zegarek. Wielu producentów kieruje swoją ofertę przede wszystkim do osób, które są w stanie zainwestować w swój nowy nabytek sporo kasy. Z tanich modeli warto zwrócić uwagę na przykłąd na kultową już linię Seiko 5 – nowe modele z naciągiem automatycznym można zakupić już za około 350 PLN! Oprócz wskazywania czasu większość modeli wyposażona jest również w funkcję ustawiania daty. Dużym uznaniem konsumentów cieszą się również zegarki Orient – w przedziale cenowym 400-1 200 PLN na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Jeśli chcesz wybrać coś droższego, zapoznaj się z ofertą szwajcarskiej firmy Torgoen – ich ceny zaczynają się od pułapu 1 300 PLN, jednak na pewno zachwyci cię wygląd tych zegarków. Proste, militarne kształty i wypakowane dodatkowymi funkcjami tarcze tworzą świetny efekt. Za około 2 000 PLN możesz zakupić stylowe propozycje od Victorinox Infantry. Oczywiście pozostaje również oferta kultowej Omegi, jednak pamiętaj – za model mechaniczny z serii Seamaster przyjdzie ci zapłacić sporo ponad 10 000 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. Pasjonat naturalnych dodatków

    09/01/2020 o 10:49

    Ja jestem zwolennikiem naturalnych materiałów, które są niepowtarzalne. Ostatni mechaniczny zegarek, który kupiłem był z drewna. Jakby ktoś szukał znalazłem świetny sklep
    https://wood-shop.pl/pol_m_Drewniane-Zegarki-152.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne