Połącz się z nami

Technologie

Unia Europejska zajmie się sprawą Spotify kontra Apple

Poważnie potraktowano oskarżenia o praktyki monopolistyczne.

Opublikowane

dnia

Organy Unii Europejskiej coraz częściej stają się arbitrem w konfliktach pomiędzy firmami technologicznymi. Najnowsza sprawa, którą przyszło im rozwiązać, dotyczy popularnych serwisów streamingowych i bardzo poważnych oskarżeń.

Spotify zarzuca Apple, że wysoki podatek od dystrybucji aplikacji w App Store zmusza deweloperów do podwyższenia abonamentu za usługi Premium, jeśli chcą oni zarobić tyle samo, co w wersji na Androida. W efekcie ceny oferowane przez konkurencyjne aplikacje są wyższe niż te proponowane przez rodzimą platformę Apple Music. Według serwisu streamingowego działanie to nosi znamiona praktyk antymonopolowych i jako takie zostało zgłoszone do Unii Europejskiej. Prace nad skargą zostały szybko rozpoczęte – zgodnie z raportem Financial Times organy zebrały informacje na temat sprawy oraz zaczerpnęły opinii użytkowników i konkurentów Apple Music i Spotify. Oficjalne śledztwo ma ruszyć w ciągu kilku tygodni.

W świecie technologii coraz częstszą procedurą jest zgłaszanie sporów pomiędzy firmami i oskarżeń o prowadzenie nielegalnych praktyk do organów Unii Europejskiej. To skutek wprowadzenia w życie wielu chroniących konsumenta dyrektyw, na przykład prawa RODO. UE walczy także z praktykami nieuczciwej konkurencji technologicznej – przykładem może być niedawna sprawa fabrycznie preinstalowanych aplikacji Google. Unijne ustalenia wymusiły na gigancie technologicznym danie europejskim użytkownikom wyboru, z której przeglądarki i wyszukiwarki chcą korzystać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne