Połącz się z nami

Technologie

Unia Europejska zajmie się sprawą Spotify kontra Apple

Poważnie potraktowano oskarżenia o praktyki monopolistyczne.

Opublikowane

dnia

Organy Unii Europejskiej coraz częściej stają się arbitrem w konfliktach pomiędzy firmami technologicznymi. Najnowsza sprawa, którą przyszło im rozwiązać, dotyczy popularnych serwisów streamingowych i bardzo poważnych oskarżeń.

Spotify zarzuca Apple, że wysoki podatek od dystrybucji aplikacji w App Store zmusza deweloperów do podwyższenia abonamentu za usługi Premium, jeśli chcą oni zarobić tyle samo, co w wersji na Androida. W efekcie ceny oferowane przez konkurencyjne aplikacje są wyższe niż te proponowane przez rodzimą platformę Apple Music. Według serwisu streamingowego działanie to nosi znamiona praktyk antymonopolowych i jako takie zostało zgłoszone do Unii Europejskiej. Prace nad skargą zostały szybko rozpoczęte – zgodnie z raportem Financial Times organy zebrały informacje na temat sprawy oraz zaczerpnęły opinii użytkowników i konkurentów Apple Music i Spotify. Oficjalne śledztwo ma ruszyć w ciągu kilku tygodni.

W świecie technologii coraz częstszą procedurą jest zgłaszanie sporów pomiędzy firmami i oskarżeń o prowadzenie nielegalnych praktyk do organów Unii Europejskiej. To skutek wprowadzenia w życie wielu chroniących konsumenta dyrektyw, na przykład prawa RODO. UE walczy także z praktykami nieuczciwej konkurencji technologicznej – przykładem może być niedawna sprawa fabrycznie preinstalowanych aplikacji Google. Unijne ustalenia wymusiły na gigancie technologicznym danie europejskim użytkownikom wyboru, z której przeglądarki i wyszukiwarki chcą korzystać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne