Połącz się z nami

Technologie

Google wprowadza nowe funkcje do Android Auto

Ciemna skórka, lepsze notyfikacje i nowa nawigacja.

Opublikowane

dnia

Najbezpieczniejszy sposób korzystania ze smartfonów z Androidem podczas jazdy samochodem ma stać się jeszcze wygodniejszy. Podczas konferencji I/O 2019 Google przedstawiło zmiany, jakie już niedługo trafią do Android Auto.

Najważniejszą nowością będzie ciemny tryb, który zaprojektowany jest nie tylko z myślą o nocnych jazdach – Google tłumaczy, że większość desek rozdzielczych w autach utrzymana jest w czarnych lub szarych barwach, więc ciemniejszy ekran Android Auto będzie mniej kontrastowy i rozpraszający uwagę. Nowemu trybowi towarzyszą czytelniejsze czcionki i kolorowe akcenty, które ułatwiają korzystanie z nawigacji bez ciągłego patrzenia na ekran systemu multimedialnego. Usługa otrzyma pasek ze skrótami do najczęściej używanych aplikacji, za pomocą którego będzie można nimi sterować, gdy pracują w tle. Poprawione zostały również notyfikacje – ich wybór i odtwarzanie ma być teraz przyjaźniejsze dla użytkownika.

Wiele zmian dotknie także samej wydajności Android Auto, które ma szybciej łączyć się z telefonem i automatycznie otwierać poprzednio używane aplikacje. Usługa została także zoptymalizowana dla ekranów multimedialnych o różnych proporcjach i wielkości – te bardzo długie lub szerokie będą mogły wyświetlać na przykład dodatkowe informacje o trasie lub odtwarzanej muzyce. Nowa wersja Android Auto będzie dostępna na wszystkich kompatybilnych autach latem tego roku. Należy zauważyć, że to nie jedyny projekt Google w dziedzinie motoryzacji – ich system operacyjny Android Automotive OS już wkrótce trafi do zaprojektowanego przez Volvo auta elektrycznego Polestar 2 EV.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne