Połącz się z nami

Newsy

Google wprowadza nowe funkcje do Android Auto

Ciemna skórka, lepsze notyfikacje i nowa nawigacja.

Najbezpieczniejszy sposób korzystania ze smartfonów z Androidem podczas jazdy samochodem ma stać się jeszcze wygodniejszy. Podczas konferencji I/O 2019 Google przedstawiło zmiany, jakie już niedługo trafią do Android Auto.

Najważniejszą nowością będzie ciemny tryb, który zaprojektowany jest nie tylko z myślą o nocnych jazdach – Google tłumaczy, że większość desek rozdzielczych w autach utrzymana jest w czarnych lub szarych barwach, więc ciemniejszy ekran Android Auto będzie mniej kontrastowy i rozpraszający uwagę. Nowemu trybowi towarzyszą czytelniejsze czcionki i kolorowe akcenty, które ułatwiają korzystanie z nawigacji bez ciągłego patrzenia na ekran systemu multimedialnego. Usługa otrzyma pasek ze skrótami do najczęściej używanych aplikacji, za pomocą którego będzie można nimi sterować, gdy pracują w tle. Poprawione zostały również notyfikacje – ich wybór i odtwarzanie ma być teraz przyjaźniejsze dla użytkownika.

Wiele zmian dotknie także samej wydajności Android Auto, które ma szybciej łączyć się z telefonem i automatycznie otwierać poprzednio używane aplikacje. Usługa została także zoptymalizowana dla ekranów multimedialnych o różnych proporcjach i wielkości – te bardzo długie lub szerokie będą mogły wyświetlać na przykład dodatkowe informacje o trasie lub odtwarzanej muzyce. Nowa wersja Android Auto będzie dostępna na wszystkich kompatybilnych autach latem tego roku. Należy zauważyć, że to nie jedyny projekt Google w dziedzinie motoryzacji – ich system operacyjny Android Automotive OS już wkrótce trafi do zaprojektowanego przez Volvo auta elektrycznego Polestar 2 EV.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Nowy głos polskich Map Google

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!