Połącz się z nami

Technologie

Google wprowadza nowe funkcje do Android Auto

Ciemna skórka, lepsze notyfikacje i nowa nawigacja.

Opublikowane

dnia

Najbezpieczniejszy sposób korzystania ze smartfonów z Androidem podczas jazdy samochodem ma stać się jeszcze wygodniejszy. Podczas konferencji I/O 2019 Google przedstawiło zmiany, jakie już niedługo trafią do Android Auto.

Najważniejszą nowością będzie ciemny tryb, który zaprojektowany jest nie tylko z myślą o nocnych jazdach – Google tłumaczy, że większość desek rozdzielczych w autach utrzymana jest w czarnych lub szarych barwach, więc ciemniejszy ekran Android Auto będzie mniej kontrastowy i rozpraszający uwagę. Nowemu trybowi towarzyszą czytelniejsze czcionki i kolorowe akcenty, które ułatwiają korzystanie z nawigacji bez ciągłego patrzenia na ekran systemu multimedialnego. Usługa otrzyma pasek ze skrótami do najczęściej używanych aplikacji, za pomocą którego będzie można nimi sterować, gdy pracują w tle. Poprawione zostały również notyfikacje – ich wybór i odtwarzanie ma być teraz przyjaźniejsze dla użytkownika.

Wiele zmian dotknie także samej wydajności Android Auto, które ma szybciej łączyć się z telefonem i automatycznie otwierać poprzednio używane aplikacje. Usługa została także zoptymalizowana dla ekranów multimedialnych o różnych proporcjach i wielkości – te bardzo długie lub szerokie będą mogły wyświetlać na przykład dodatkowe informacje o trasie lub odtwarzanej muzyce. Nowa wersja Android Auto będzie dostępna na wszystkich kompatybilnych autach latem tego roku. Należy zauważyć, że to nie jedyny projekt Google w dziedzinie motoryzacji – ich system operacyjny Android Automotive OS już wkrótce trafi do zaprojektowanego przez Volvo auta elektrycznego Polestar 2 EV.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne