Połącz się z nami

Technologie

Tim Cook dementuje doniesienia o problemach związanych z odejściem Ive’a

CEO Apple odpiera zarzuty.

Opublikowane

dnia

Tim Cook nazwał ostatni raport opublikowany przez The Wall Street Journal „absurdalnym”, po tym jak serwis powołując się na wysoko postawione źródła Apple, doniósł o problemach działu projektowego firmy z Cupertino. Jak informuje WSJ odejście Jony’ego Ive’a było w dużej mierze rezultatem panującego chaosu w szeregach projektantów, a samo Apple nie ma pomysłu jak temu zaradzić.

CEO Apple zapytany o raport WSJ w bardzo stanowczy sposób zdementował wszelkie doniesienia o problemach działu projektowego, określając owy artykuł „absurdalnym”. Jego zdaniem opis sytuacji mija się z prawdą i pokazuje brak zrozumienia tego jak funkcjonuje rzeczony dział. Ponadto Cook w swojej wypowiedzi podkreśla jak utalentowani są projektanci Apple oraz, że ich nowe projekty stworzone pod batutą Jeffa Evansa „zmiotą nas z powierzchni ziemi”.

Oczywiście ciężko było się spodziewać innej reakcji CEO takiej firmy jak Apple, niezależnie od tego gdzie leży prawda. Decyzja Ive’a o odejściu z Apple była dość niespodziewana i dała życie wielu spekulacjom dotyczącym powodów końca tego trwającego ponad 25 lat małżeństwa. Oficjalnie Ive stanie się szefem własnej firmy projektowej LoveForm, której pierwszym klientem ma stać się właśnie Apple. Nie wiadomo jednak jak ta współpraca miałaby wyglądać. Od lat Apple szczyciło się informacją na swoich produktach „Designed by Apple” (ang. Zaprojektowane przez Apple). Czy zatem zobaczymy kiedyś informację „Designed by LoveForm”? Mało to prawdopodobne, zwłaszcza, że owe LoveForm ma współpracować z innymi klientami – potencjalnie konkurentami Apple.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne