Połącz się z nami

Technologie

Tim Cook dementuje doniesienia o problemach związanych z odejściem Ive’a

CEO Apple odpiera zarzuty.

Opublikowane

dnia

Tim Cook nazwał ostatni raport opublikowany przez The Wall Street Journal „absurdalnym”, po tym jak serwis powołując się na wysoko postawione źródła Apple, doniósł o problemach działu projektowego firmy z Cupertino. Jak informuje WSJ odejście Jony’ego Ive’a było w dużej mierze rezultatem panującego chaosu w szeregach projektantów, a samo Apple nie ma pomysłu jak temu zaradzić.

CEO Apple zapytany o raport WSJ w bardzo stanowczy sposób zdementował wszelkie doniesienia o problemach działu projektowego, określając owy artykuł „absurdalnym”. Jego zdaniem opis sytuacji mija się z prawdą i pokazuje brak zrozumienia tego jak funkcjonuje rzeczony dział. Ponadto Cook w swojej wypowiedzi podkreśla jak utalentowani są projektanci Apple oraz, że ich nowe projekty stworzone pod batutą Jeffa Evansa „zmiotą nas z powierzchni ziemi”.

Oczywiście ciężko było się spodziewać innej reakcji CEO takiej firmy jak Apple, niezależnie od tego gdzie leży prawda. Decyzja Ive’a o odejściu z Apple była dość niespodziewana i dała życie wielu spekulacjom dotyczącym powodów końca tego trwającego ponad 25 lat małżeństwa. Oficjalnie Ive stanie się szefem własnej firmy projektowej LoveForm, której pierwszym klientem ma stać się właśnie Apple. Nie wiadomo jednak jak ta współpraca miałaby wyglądać. Od lat Apple szczyciło się informacją na swoich produktach „Designed by Apple” (ang. Zaprojektowane przez Apple). Czy zatem zobaczymy kiedyś informację „Designed by LoveForm”? Mało to prawdopodobne, zwłaszcza, że owe LoveForm ma współpracować z innymi klientami – potencjalnie konkurentami Apple.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne