Połącz się z nami

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

Telewizor The Frame w wyjątkowy sposób łączy technologię i sztukę. W tym roku został wzbogacony w matrycę QLED, co zapewnia jeszcze doskonalsze odwzorowanie kolorów i wyższą jasność. A Tryb Sztuka – po skończonym seansie – przeobrazi ten największy w domu ekran w ulubiony obraz, grafikę czy zdjęcie, które staną się prawdziwą ozdobą każdego salonu.

W dedykowanej strefie The Frame, podczas targów IFA 2019 w Berlinie, odwiedzający mogli skorzystać z interaktywnej animacji, w ramach której prezentowane były wybrane obrazy ze światowych galerii, takich jak Saatchi Art, Städel Museum czy Lumas.

W ramach instalacji, poszczególne kolekcje automatycznie wyświetlały się w galerii stworzonej z telewizorów The Frame – wystarczyło przerzucić stronę w interaktywnym albumie.

Nowości w Art Store

Wraz z wprowadzeniem pierwszej generacji telewizora The Frame w 2017 roku Samsung zapowiedział, że lista dostępnych w ramach sklepu ze sztuką – Art Store – dzieł, stale będzie wzbogacana. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że do kolekcji dołączyły kolejne prace. Teraz do wyboru jest już ponad 1200 pozycji.

Wśród nowości znalazły się prace dwójki polskich artystów. „Sunlight of Frankfurt” (2016), „Gradient_Frankfurt” (2015) oraz „Scyscrapers-Frankfurt” (2012) to obrazy Natalii Rozmus, które pochodzą z kolekcji Frankfurters – inspirowanej tym niemieckim miastem. W Art Store znajdziemy teraz także utrzymany w odcieniach czerni i bieli obraz Marka Pękacza – „Mustang X-files” (2014).

Od 1 października w kolekcji zostaną także udostępnione prace chilijskich artystów, wśród których są Alberto Montt, Catalina Rojas, Karin Barrera, Mari Grisanti i Verónica Doerner. To kolejni twórcy z Ameryki Łacińskiej, którzy zyskali możliwość zaprezentowania swojej twórczości na telewizorze The Frame.

Sztuka w abonamencie

Kiedyś, aby zobaczyć ulubione arcydzieła malarstwa, musieliśmy czekać w długich kolejkach, ustawiających się przed najpopularniejszymi światowymi galeriami. Dziś, za sprawą telewizora The Frame, sztuka stała się przystępniejsza niż kiedykolwiek. Dedykowany sklep ze sztuką Samsung Art Store nie tylko daje nam dostęp do ogromnego dziedzictwa, ale także pozwala zdecydować czy chcemy zakupić pojedyncze, wybrane dzieło, które na stałe wpisze się w wystrój naszego wnętrza, czy może wolimy zyskać nieograniczony dostęp do wszystkich kolekcji w ramach miesięcznego abonamentu w cenie około 22 złote.

Galeria na miarę naszych czasów

W przypadku sztuki, liczy się każdy szczegół, dlatego The Frame pozwala na personalizację na wielu poziomach. Oprócz klasycznej grafitowej ramy telewizora, możemy dokupić wymienne ramki w czterech kolorach: orzechowym, czarnym, beżowym i białym. Dopasujemy je z łatwością do obudowy za pomocą magnetycznych zaczepów. Podczas targów IFA, Samsung pokazał także koncepty nowych ramek w niezwykłych kolorach: butelkowej zieleni, bordowym, granatowym oraz delikatnego różu.

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z użytkowania The Frame posiada specjalnie zaprojektowany detektor ruchu, dzięki któremu telewizor przejdzie w tryb uśpienia, jeśli przez dłuższą chwilę nie wykryje ruchu w pomieszczeniu. Posiada także czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki temu wyświetlane dzieła zawsze będą idealnie dostosowane do warunków, w jakich są prezentowane.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne