Połącz się z nami

Testy

TEST: Verbatim Store’n’Go Secure 1 TB

Chcesz poznać mój sekret?

Wypadki chodzą po ludziach i niejednemu z nas zdarzyło się zapomnieć o zabraniu pendrive’a lub dysku twardego z hotelu lub punktu ksero. Nie da się zapobiec takim sytuacjom, można natomiast uniemożliwić osobom trzecim podejrzenie danych zapisanych na naszym nośniku. Najwygodniej jest użyć do tego celu przenośnego dysku HDD Verbatim Store’n’Go Secure.

Po wyjęciu dysku z opakowania, trudno nie zwrócić uwagi na zamontowaną w obudowie… klawiaturę numeryczną. Jest ona jednym z mechanizmów chroniących informacje z nośnika. Zamiast zapisywać hasło dostępu w pamięci komputera, wpisuje się je bezpośrednio na urządzeniu, co utrudnia jego przechwycenie. System potrafi zapamiętać maksymalnie 12-znakowy ciąg cyfr. Jeśli niepowołana osoba zacznie próbować odgadnąć nasze hasło, czeka na nią niemiła niespodzianka. Po 20 nieudanych próbach wpisania kombinacji, dysk automatycznie się zablokuje, a żeby z niego ponownie skorzystać, trzeba będzie przeprowadzić formatowanie.

Przenoszone na nośnik pliki, szyfrowane są za pomocą 256-bitowego AES w czasie rzeczywistym. Store’n’Go Secure jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w złącza USB-A i USB-C 3.1, w tym nawet z telewizorami. W komplecie z dyskiem otrzymamy także oprogramowanie do archiwizacji plików Nero Backup, które może posłużyć do tworzenia automatycznych kopii zapasowych danych z dysku.

Cena 330 PLN

Werdykt

85

NASZYM ZDANIEM…

Jeśli często gdzieś wyjeżdżasz, Secure zapewni ci spokój o bezpieczeństwo ważnych plików.

Plusy

Zaawansowany system bezpieczeństwa utrudniający kradzież danych.

Minusy

Dysk i towarzyszący mu kabel zajmują trochę miejsca w bagażu.

Nie przegap:

TEST: Sonos Beam

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Samsung Q800T

Testy

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

TEST: ASUS ZenBook 14 UX425

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!