Połącz się z nami

Testy

TEST: Samsung KS9000

Jego Przemożna Zakrzywiona Majestyczność wchodzi na salony i zawstydza konkurencję.

Na wieść o tym, że to mnie przypadnie testowanie najnowocześniejszego telewizora z oferty marki Samsung, momentalnie zrobiło mi się gorąco. Co prawda domyślałem się, czego mogę się po nim spodziewać i zgłębiłem wcześniej „teorię” zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych, ale już w chwilę po jego uruchomieniu wiedziałem jedno – aby móc przekonać się o możliwościach KS9000, trzeba po prostu zobaczyć go w akcji na własne oczy.

Najbardziej charakterystyczną cechą tego modelu jest oczywiście jego przepastny, 65-calowy ekran pozbawiony jakiejkolwiek otaczającej go ramki. W połączeniu z zakrzywioną konstrukcją matrycy pozwala on odczuć siedzącym przed telewizorem osobom, że obraz niemalże „okala” znaczną część pola ich widzenia, co przekłada się na zdecydowanie większą immersję podczas seansu. O jakość wizualnych doznań dba tutaj nowoczesny panel 4K wyprodukowany z wykorzystaniem kropek kwantowych i kompatybilny z technologią HDR. Zamiast rozpływania się tutaj nad czysto technicznymi zaletami obu zastosowanych rozwiązań, napiszę tylko tyle, że choć moje 31-letnie oczy widziały już naprawdę sporo, to jeszcze nigdy nie miały okazji nacieszyć się tak wspaniałym obrazem. Poziom szczegółowości, jasność, nasycenie kolorów czy stopień płynności podczas wyświetlania scen dynamicznych – te oraz inne parametry obrazu wypadają tu wprost znakomicie, zwłaszcza jeśli odpalimy na tym sprzęcie film w rozdzielczości 4K.

sam-tv-3

Jako, że na płyty Blu-ray UHD przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, podczas testu musiałem ratować się nagraniami z kamery GoPro oraz materiałami 4K udostępnianymi za pośrednictwem YT oraz kilku aplikacji VOD. W każdym z tych przypadków byłem pod ogromnym wrażeniem jakości wyświetlanego obrazu i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że już za chwilę, gdy na rynku pojawią się płyty z filmami nagrywanymi w nowym standardzie obrazu, telewizor ten będzie w stanie zauroczyć mnie jeszcze bardziej.

CHOĆ MOJE 31-LETNIE OCZY WIDZIAŁY JUŻ SPORO, TO JESZCZE NIGDY NIE MIAŁY OKAZJI NACIESZYĆ SIĘ TAK WSPANIAŁYM OBRAZEM

Sam obraz to jednak nie wszystko, gdyż Samsung postanowił wyposażyć swojego flagowca w bogaty zestaw dostępnych złącz, bajecznie wygodny w obsłudze system operacyjny Tizen oraz bardzo porządny system nagłaśniający 4.1 o łącznej mocy 60 W. Co ciekawe, bez najmniejszych problemów mogłem włączyć go do instalacji multiroom, jaką na potrzeby tego testu stworzyłem z kilkoma głośnikami koreańskiej marki.

sam-tv-1

Reklamowe slogany mówiące o „telewizorze absolutnym” nie były dalekie od prawdy. Dla mnie model KS9000 jest najlepszym telewizorem, jaki mógłbym w chwili obecnej wstawić do mojego multimedialnego gniazdka, gdyż potrafi mi zaoferować dokładnie wszystko, czego oczekiwałbym po sprzęcie pozwalającym na niczym nieograniczone czerpanie radości z oglądania obrazu w 4K.

SPECYFIKACJA

  • CENA 13 000 PLN
  • PRZEKĄTNA EKRANU 65 cali (testowany model)
  • ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU 3840×2160 pikseli
  • ŁĄCZNOŚĆ WI-FI, Ethernet, 4xHDMI, 3xUSB, optyczne wyjście audio, gniazdo CI, 2 tunery
  • WYMIARY 1 443,4 x 928,7 x 404,6 mm (z podstawą)
  • WAGA 28,8 kg

Ocena
5

Zdaniem T3

Najlepszy telewizor, jaki może sobie sprawić osoba chcąca doświadczyć prawdziwej magii rozdzielczości 4K we własnym salonie.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena
Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Zegarki sportowe

Testy

TEST: Seagate BarraCuda Fast SSD

Testy

TEST: Audio Pro Drumfire

Testy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!