Połącz się z nami

Testy

TEST: PlayStation Classic

Czy odświeżona wersja legendarnej konsoli ma w sobie tę samą magię co oryginał?

Opublikowane

dnia

Nostalgia to silne uczucie – miło czasem wrócić myślami do chwil, kiedy wszystko wydawało się prostsze, przypomnieć sobie hobby z dzieciństwa i chociaż na chwilę oderwać się od trudów codzienności. Nie dziwi zatem popularność „odświeżonych” wersji kultowych konsol. Trend ten został oficjalnie zapoczątkowany przez Nintendo, ale szybko podjęli go także inni producenci. PlayStation Classic daje nam możliwość pogrania w tytuły z PSX-a w wyższej rozdzielczości – czy warto z niej skorzystać?

W porównaniu z oryginalnym PlayStation wersja Classic to cud miniaturyzacji. Design urządzenia pozostał taki sam, ale jest ono znacznie mniejsze. Wynika to z faktu, że oryginalne płyty CD z grami i karty pamięci nie są wspierane przez reedycję konsoli, a wszystkie dostępne gry dostarczane są w zestawie i wgrane do pamięci urządzenia.

Do wyboru mamy 20 tytułów reprezentujących różne gatunki. Dostajemy zatem klasyka jRPG Final Fantasy VII, horror akcji Resident Evil, trzeciego Tekkena, Metal Gear Solid i wiele innych gier, które wpłynęły na to, jak wyglądają współczesne tytuły. Poza absolutnymi hitami znalazły się także nieco bardziej niszowe produkcje, na przykład Mr. Driller, Intelligent Qube czy Cool Boarders 2. Wybór gier w ogóle może wydawać się dyskusyjny – o ile jestem w stanie zrozumieć brak „maskotek” PSX-a, Crasha Bandicoota i Spyro (niedawno dostali oni swoje remastery na nowoczesne konsole), nie uświadczymy na przykład Parasite Eve, Gran Turismo, Silent Hilla czy Castlevanii. Mimo tego lista wygląda poprawnie, a możliwość zagrania w pierwszą Personę osłodziła mi brak wielu innych tytułów.

Wraz z konsolą otrzymujemy dwa pady do gry, naśladujące te pierwsze z PSX-a, jeszcze bez analogowych gałek. Classic nie współpracuje z żadnymi innymi padami. Przewód łączący kontrolery z konsolą ma jedynie 1,5 metra, co utrudnia wygodne korzystanie z konsoli – trzeba albo postawić ją w pewnym oddaleniu od telewizora, lub usiąść bardzo blisko ekranu.

Rozdzielczość gier została przeskalowana do 720p. To chyba najlepsze rozwiązanie; natywnie PSX wspierał zawrotne na tamte czasy 240p, więc bez kompletnego remastera grafika byłaby nieczytelna w 1080p czy 4K. Spośród 20 tytułów aż 8 to „ekskluzywne” wersje gier wydane w standardzie PAL. Charakteryzowały się one maksymalnym odświeżaniem 50 Hz, co kiedyś nie było przeszkodą, ale na nowoczesnych telewizorach potrafi razić, w szczególności w wyścigowych Destruction Derby Twisted Metal. Obraz często rwie się i przeskakuje, przeszkadzając w zabawie.

Podczas gry na PlayStation Classic towarzyszyło mi poczucie, że konsola została wypuszczona na rynek w pośpiechu, choć opisanych niedociągnięć łatwo można było uniknąć. Jej najmocniejszą stroną są gry, jeśli szukamy takich klasyków jak FFVII czy MGS. Najsłabszą to, że PSX-a emulować można od wielu lat na przeróżne sposoby, na mniej zamkniętych platformach.

Specyfikacja

  • Cena 450 PLN
  • Liczba gier 20
  • Pamięć wewnętrzna 16 GB
  • Łączność HDMI, 3x USB
  • Wymiary 149 x 105 x 33 mm
  • Waga 170 g

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Czy PlayStation Classic zaspokoi twój głód nostalgii? Prawdopodobnie tak, ale niedosyt pozostanie.

Wynik
70

Plusy

Sporo kultowych gier w rozdzielczości HD. Klimat jak za dawnych lat, a nie trzeba się już martwić o karty pamięci.

Minusy

Kilka gier tylko w wersji PAL. Krótki przewód do pada. Braki tytułów i możliwości oficjalnej rozbudowy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Kamery sportowe 4K

Trzy modele, jeden cel – nagrać wszystkie sceny akcji w twoim życiu. Która z tych kamer najlepiej się do tego nadaje?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Sportowe kamerki pozwalają niektórym z nas podzielić się swoimi ekstremalnymi wyczynami ze światem, a innym poczuć się jak sportowcy, gdy akurat siedzimy na kanapie. Niegdyś wideo sportowe było domeną profesjonalistów; amatorzy musieli zadowolić się niewyraźnym, trzęsącym obrazem i urywanym dźwiękiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne