Połącz się z nami

Newsy

Tesla Cybertruck – futurystyczny pickup

Ma być niezniszczalny i przyspieszać do setki w 3 sekundy.

Opublikowane

dnia

O tym, że Tesla chce wprowadzić do swojej oferty pickupa, wiemy już od kilku dobrych miesięcy. Od początku Elon Musk zapowiadał, że będzie to prawdziwie cyberpunkowy pojazd. Podczas wczorajszej konferencji prasowej okazało się, że to wcale nie był pusty chwyt marketingowy.

Cybertruck wygląda trochę jak model koncepcyjny, którego inne marki w życiu nie wprowadziłyby do komercyjnej produkcji. Samochód ma prawie 6 m długości i 2 m szerokości. Jego kanciaste nadwozie samonośne wykonane jest z walcowanej na zimno stali i szkła pancernego. Jednym z elementów pierwszej prezentacji samochodu było uderzanie w auto różnymi ciężkimi przedmiotami – metalowe kule co prawda uszkodziły boczne szyby, ale ich nie rozbiły. 40-centymetrowy prześwit zapewni kierowcy możliwość wyruszenia w teren, a w standardzie dostaniemy zawieszenie pneumatyczne.

Wewnątrz znajdzie się miejsce dla 6 pasażerów – trzech z przodu i trzech z tyłu. Na minimalistycznym kokpicie znajdzie się jedynie kierownica i ekran systemu infotainment. Auto otrzymało ponadto sporą skrzynię ładunkową z pokrywą oraz dodatkowy kufer z przodu. Do kompletu będzie można dokupić… quada, zaprojektowanego tak, by zmieścił się z tyłu.

Samochód będzie dostępny w trzech wersjach: z pojedynczym napędem, podwójnym i potrójnym; wszystkie warianty zostaną wyposażone w napęd na 4 koła. Najsłabszy Cybertruck będzie mógł rozwinąć prędkość maksymalną 177 km/h, przyspieszy do setki w 6,5 s i pociągnie za sobą przyczepę o wadze 3,5 t. Na jednym ładowaniu auto przejedzie do 402 km, a jego ceny rozpoczną się od 39 900 USD (ok. 154 600 PLN). Wariant środkowy rozpędzi się do setki w 4,5 s, osiągnie maksymalnie 193 km/h i pociągnie ze sobą aż 4,5 t; jego zasięg to 482 km. Zapłacimy za niego 49 900 USD (ok. 193 330 PLN).

Najciekawszy jest jednak najmocniejszy Cybertruck. Rozwinie od maksymalną prędkość 209 km/h, a od zera do 100 km/h rozpędzi się w jedynie 2,9 s. Do tego auta podłączymy nawet 6,35-tonową przyczepę, a jego maksymalny zasięg to 804 km. Zapłacimy za niego 69 900 USD (ok. 271 680 PLN). Aby udowodnić, jak szybkim autem jest Cybertruck, Elon Musk zaprezentował nagranie pokazujące jego zmagania z Porsche 911 w wyścigu równoległym – pickup zostawił konkurencję daleko w tyle.

Cybertrucka można już zamawiać w przedsprzedaży – aby to zrobić, należy wpłacić 100 dolarów tytułem kaucji. Produkcja auta rozpocznie się w 2021 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne