Połącz się z nami

Newsy

Termostat z Cortaną od Microsoftu

Uwagę zwraca przede wszystkim niesamowity design urządzenia.

Rozwiązania smart home stają się coraz bardziej powszechne. Swoją cegiełkę w tym zakresie zapragnął dołożyć również Microsoft, który we współpracy z Johnson Controls opracowuje GLAS – termostat działający w systemie wirtualnego asystenta Cortana.

Na chwilę obecną o GLAS wiemy dość niewiele – jedynie tyle, ile wynika z 90-sekundowego filmu promocyjnego zamieszczonego na oficjalnym kanale YouTube Microsoftu. Nie ujawnia on zbyt wielu informacji – w tym nawet przybliżonej daty premiery urządzenia – jednak pozwala na stwierdzenie, że GLAS ma docelowo rywalizować z systemami takimi, jak Echo Amazon czy Nest.

Uwagę zwraca przede wszystkim niesamowity design urządzenia – półprzezroczysty, szklany panel dotykowy wygląda elegancko i stylowo.  Jest on jedną z metod interakcji z inteligentnym termostatem. GLAS ma być ponadto wyposażony w obsługę Cortany, microsoftowskiej „wirtualnej asystentki”, której integracja ma pozwolić na głosową obsługę urządzenia. Ponadto system może pochwalić się następującymi funkcjonalnościami: ciągłe monitorowanie i rejestrowanie warunków panujących w pomieszczeniu oraz na zewnątrz, jak również „rozpoznawanie”, czy pokój jest pusty i np. obniżanie temperatury w aktualnie nieużywanych pomieszczeniach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iRobot x Anna Halarewicz – gdy technologia i sztuka łączą siły w szczytnym celu

Newsy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Domowy geniusz

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!