Połącz się z nami

Newsy

Termostat z Cortaną od Microsoftu

Uwagę zwraca przede wszystkim niesamowity design urządzenia.

Opublikowane

dnia

Rozwiązania smart home stają się coraz bardziej powszechne. Swoją cegiełkę w tym zakresie zapragnął dołożyć również Microsoft, który we współpracy z Johnson Controls opracowuje GLAS – termostat działający w systemie wirtualnego asystenta Cortana.

Na chwilę obecną o GLAS wiemy dość niewiele – jedynie tyle, ile wynika z 90-sekundowego filmu promocyjnego zamieszczonego na oficjalnym kanale YouTube Microsoftu. Nie ujawnia on zbyt wielu informacji – w tym nawet przybliżonej daty premiery urządzenia – jednak pozwala na stwierdzenie, że GLAS ma docelowo rywalizować z systemami takimi, jak Echo Amazon czy Nest.

Uwagę zwraca przede wszystkim niesamowity design urządzenia – półprzezroczysty, szklany panel dotykowy wygląda elegancko i stylowo.  Jest on jedną z metod interakcji z inteligentnym termostatem. GLAS ma być ponadto wyposażony w obsługę Cortany, microsoftowskiej „wirtualnej asystentki”, której integracja ma pozwolić na głosową obsługę urządzenia. Ponadto system może pochwalić się następującymi funkcjonalnościami: ciągłe monitorowanie i rejestrowanie warunków panujących w pomieszczeniu oraz na zewnątrz, jak również „rozpoznawanie”, czy pokój jest pusty i np. obniżanie temperatury w aktualnie nieużywanych pomieszczeniach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne