Połącz się z nami

Newsy

Targi E3 2017: nowa konsola Microsoft Xbox One X

Na papierze nowy Xbox wygląda rewelacyjnie.

Opublikowane

dnia

Na tegorocznych targach E3 podczas konferencji Microsoftu poznaliśmy w końcu ostateczną wersję nowej konsoli, która do tej pory pojawiała się w mediach pod nazwą Scorpio. Teraz jednak wiemy już, że oficjalna nazwa to Xbox One X.

Konsola One X to odpowiedź Microsoftu na PS4 Pro, które jakiś czas temu weszło z buciorami do świata 4K. Z technicznego punktu widzenia nowy rywal Sony jest potężniejszą platformą. Mamy tu do dyspozycji 6 TF mocy w układzie graficznym (Ps4 Pro ma tylko 4,2), jednostkę centralną o taktowaniu 1172 MHz (Xbox One miał 835, a PS4 Pro 911 MHz) i możliwość cieszenia się jakością 4K zarówno w grach jak i filmach (Blu-ray 4K UHD), które możemy odtwarzać w konsoli. Z zewnątrz mamy do czynienia z ascetyczną puszką, która nie będzie się niczym szczególnym wyróżniać na naszej półce.

Na papierze nowy Xbox One X wygląda rewelacyjnie, ale świat gier konsolowych rządzi się trochę innymi prawami. Parametry nie mają tak wielkiego znaczenia dla konsumenta, co dla dewelopera, który będzie musiał wycisnąć ostatnie soki z nowej maszyny, aby gracz mógł poczuć jej moc. Microsoft również sporo mówił o kompatybilności wstecznej z tytułami z poprzednich systemów i ich akcesoriami. One X będzie również sprawiał, że gry w jakości Full HD będą wyglądały o niebo lepiej, choć nie wszystkie i nie za darmo. Dużym problemem nowej konsoli może być także fakt, że ma ona teoretyczni za zadanie przyciągnąć nowych klientów i poprawić braki poprzedniej iteracji, a z informacji podanych na konferencji wynika, że jest skierowana głównie do obecnych posiadaczy systemów Microsfotu. Normalnie nie byłoby to problemem, ale kiedy grasz drugie skrzypce na rynku konsol to nie chcesz się skupiać na osobach, które już mają twój produkt. Na takie zagranie pozwoliło sobie Sony z PS4 Pro. Ostatnim i być może największym problemem jest w tym wypadku cena, która ma wynieść 499 USD, co jest gigantyczną kwotą w porównaniu do produktów Sony. Ratunkiem mogą być jak zwykle gry, ale Microsfotu musi ostro zawalczyć o tytuły ekskluzywne i popracować nad promocją jeśli chce jeszcze kiedyś wyprzedzić Sony na tym polu.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne