Połącz się z nami

Newsy

Steve Jobs chciał umieścić w iPhonie fizyczny przycisk „cofnij”

Nasz iPhone wzbudza nadal większe zaufanie.

Opublikowane

dnia

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze uważałem, że nisko położony przycisk „cofnij” na urządzeniach z Androidem to fantastyczny pomysł. Wydaje się to nie tylko praktycznym, ale i bardziej intuicyjnym rozwiązaniem, które nigdy nie zagościło w iPhonie. Jak się jednak okazuje to ergonomiczne przeoczenie nie było wyłącznie winą Steve’a Jobsa.

Jak przeczytamy w nowej książce Briana Merchanta „The One Device: The Secret History of the iPhone”, który spisał historię powstania najpopularniejszego smartfona na świecie, Steve Jobs oryginalnie chciał umieścić owy przycisk w pierwszym iPhonie. Merchant spisał dzieje pierwszego smartfona Apple na podstawie relacji i wywiadów ludzi, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w stworzenie i rozwój tego urządzenia. Pierwszy model iPhone’a ujrzał światło dzienne w 2007 roku, ale gdyby nie Imran Chaudhri wyglądałby on trochę inaczej. Chauduri był designerem, który przez ponad 19 lat pracował w elitarnym zespole Human Interface Team. Jak wspomina w jednej z rozmów z Jobsem przekonywał go do tego, że urządzenie będzie wzbudzało większe zaufanie, jeśli będzie posiadało tylko jeden przycisk. Jobs był innego zdania. Imran twierdził jednak, że dodatnie przycisku „cofnij” może spowodować niepotrzebne zamieszanie w interfejsie. Ostatecznie Jobs zgodził się z jego interpretacją tego problemu, a reszta jest historią.

O ile pierwsze modele iPhone’a do 5, 5s i SE włącznie mogły sobie mieć wirtualny przycisk cofnij w lewym górym rogu ekranu, o tyle modele z większymi ekranami zdają się być przystosowane dla ludzi z palcami o długości conajmniej 20 centymetrów. Kolejna wersja iPhone’a, która będzie miała swoją premierę tej jesieni najpewniej w całości zrezygnuje z fizycznych przycisków na ekranie. Nic jednak nie wskazuje, aby w najbliższej przyszłości „cofnij” trafiło gdzieś do dolnej części wyświetlacza. Za to nasz iPhone wzbudza nadal większe zaufanie i to też jest jakaś wartość.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne