Połącz się z nami

Newsy

Wejdź do świata streamingu z Razer Ripsaw

Ripsaw pozwala na przechwytywanie obrazu w jakości 1080p i wspiera komputery PC oraz konsole.

Razer poinformował dzisiaj o premierze karty Razer Ripsaw, dzięki której przechwytywanie obrazu będzie jeszcze prostsze niż dotychczas. Narzędzie to zapewni wysoką jakość nagrań oraz streamów prezentowanych na Twitchu lub YouTube.

Razer Ripsaw pozwoli na przechwytywanie obrazu w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Moduł korzysta ze standardu USB 3.0, który sprawia, iż nagranie będzie streamowane bez żadnych opóźnień i bez korzystania z kompresji. Co więcej, kartę wyposażono w złącza audio oraz mikrofonowe, dzięki czemu twórca może porozmawiać ze swoimi widzami. Pozwoli to również na podłączenie drugiego mikrofonu, który może posłużyć kolejnemu komentatorowi.

Ripsaw jest potężną i łatwą w użyciu kartą nie tylko dla posiadaczy PC z systemem Windows. Zestaw zawiera także wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do podłączenia urządzenia do popularnych konsol takich jak Razer Forge TV, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One, Nintendo Wii U oraz konsol poprzedniej generacji: PlayStation 3 i Xbox 360. Pozwoli to twórcom na podzielenie się wrażeniami ze znacznie szerszego spektrum gier.

Ripsaw

Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi rozwiązaniami jak Open Broadcaster Software (OBS) oraz XSplit. Twórcy mogą korzystać z karty bez konieczności instalowania dodatkowych programów, co często ma miejsce w przypadku sprzętu innych producentów. Razer Ripsaw jest częścią serii produktów Razer Broadcaster, zaprojektowanej dla streamerów, którzy szukają najlepszych narzędzi pozwalających im na osiągnięcie swoich celów. W serii Razer Broadcaster znaleźć można również mikrofon cyfrowy Razer Seiren, jeden z najpopularniejszych obecnie mikrofonów używanych przez streamerów.

Poza zaprezentowaniem karty Ripsaw, Razer poinformował także, że jest w trakcie tworzenia platformy online z zasobami dla twórców – w postaci porad i tricków, z jakich będą mogli skorzystać, w celu osiągnięcia lepszych efektów. Program Razer Supported Streamer został przebudowany tak, aby również osoby zaczynające przygodę ze streamingiem mogły skorzystać z pomocy Razera. Razer Ripsaw ma kosztować około 180 EUR.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

Czerwiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Oficjalny start HBO Max

Newsy

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!