Połącz się z nami

Technologie

Spotify rozszerza zasięg aplikacji Stations

Lekka, okrojona wersja Spotify skupiająca się na stacjach radiowych.

Opublikowane

dnia

Kilka miesięcy temu Spotify wprowadziło na rynek australijski aplikację Spotify Stations, czyli narzędzie do odkrywania nowej muzyki. Widać zyskało ono popularność, ponieważ serwis zdecydował się na rozszerzenie jego zasięgu na Stany Zjednoczone.

Stations to właściwie wersja klasycznej mobilnej apki od Spotify, która obsługuje tylko stacje radiowe danego wykonawcy lub gatunku muzycznego. Program charakteryzuje się minimalistycznym, kolorowym interfejsem, w którym użytkownicy mogą przejrzeć dostępne stacje lub stworzyć własne, wybierając ulubionych artystów. Stations jest otwarty zarówno na abonentów Premium, jak i osoby słuchające za darmo – te ostatnie nie mogą pomijać utworów, a odtwarzanie muzyki przerywają przewijające się od czasu do czasu reklamy. Początkowo apka dostępna była tylko w australijskim Sklepie Google Play i App Store, ale od wczoraj mogą korzystać z niej także amerykańscy słuchacze korzystający z iOS. Nie wiadomo, czy zawita także do Polski.

Spotify pracuje ponadto nad opcją Social Listening, która umożliwi kilku osobom sterowanie wspólną playlistą z poziomu kilku urządzeń mobilnych – trochę jak nieaktywny już serwis Turntable.fm. Użytkownicy będą słuchali tych samych utworów, w dowolnym momencie zmieniając piosenkę lub dodając nowy kawałek do playlisty. Wszystkie informacje na temat Social Listening pochodzą z nieoficjalnych źródeł – Spotify nie wydało na ten temat oficjalnego oświadczenia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne