Połącz się z nami

Technologie

Aparat fotograficzny pod ekranem od Oppo

Nad swoją wersją pracuje również Xiaomi.

Opublikowane

dnia

Wojny z przednimi aparatami w smartfonach ciąg dalszy. Tym razem Oppo zaprezentowało zadziwiająco proste i efektowne rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania żadnych mechanizmów ani wcięć – aparat jest po prostu ukryty pod ekranem.

Na klipie opublikowanym na oficjalnym Twitterze firmy przedstawione jest przykładowe urządzenie o bezramkowym ekranie. Gdy obsługująca je osoba wybiera aplikację aparatu, wzdłuż górnej krawędzi ekranu pojawia się czarny pasek, na którym podświetlony zostaje biały pierścień. To punkt, w którym pod ekranem znajduje się przednia kamerka selfie, zupełnie niewidoczna podczas normalnego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię ekranu bez korzystania z coraz popularniejszych sliderów, które są dość wrażliwe pod względem mechanicznym. Wiceprezes Oppo, Brian Shen, przyznał, że na obecnym etapie aparat charakteryzuje się tylko przeciętną jakością zdjęć, ale prace nad jego udoskonaleniem ciągle trwają. Nie wiadomo zatem, kiedy technologia trafi na rynek.

Podobnym rozwiązaniem pochwalił się także konkurent Oppo, Xiaomi. Producent zaprezentował krótkie wideo przedstawiające prototyp smartfona bazujący na modelu Mi 9, ale pozbawiony charakterystycznego, łezkowatego wcięcia w ekranie. Po uruchomieniu aplikacji aparat i przełączeniu się na kamerkę do selfie urządzenie aktywowało obiektyw umieszczony pod ekranem. Xiaomi poinformowało, że film został nakręcony w zeszłym miesiącu. Podobnie jak w przypadku Oppo nie jest wiadome, czy i kiedy smartfony z przednim aparatem pod ekranem trafią na rynek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne