Połącz się z nami

Newsy

Aparat fotograficzny pod ekranem od Oppo

Nad swoją wersją pracuje również Xiaomi.

Opublikowane

dnia

Wojny z przednimi aparatami w smartfonach ciąg dalszy. Tym razem Oppo zaprezentowało zadziwiająco proste i efektowne rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania żadnych mechanizmów ani wcięć – aparat jest po prostu ukryty pod ekranem.

Na klipie opublikowanym na oficjalnym Twitterze firmy przedstawione jest przykładowe urządzenie o bezramkowym ekranie. Gdy obsługująca je osoba wybiera aplikację aparatu, wzdłuż górnej krawędzi ekranu pojawia się czarny pasek, na którym podświetlony zostaje biały pierścień. To punkt, w którym pod ekranem znajduje się przednia kamerka selfie, zupełnie niewidoczna podczas normalnego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię ekranu bez korzystania z coraz popularniejszych sliderów, które są dość wrażliwe pod względem mechanicznym. Wiceprezes Oppo, Brian Shen, przyznał, że na obecnym etapie aparat charakteryzuje się tylko przeciętną jakością zdjęć, ale prace nad jego udoskonaleniem ciągle trwają. Nie wiadomo zatem, kiedy technologia trafi na rynek.

Podobnym rozwiązaniem pochwalił się także konkurent Oppo, Xiaomi. Producent zaprezentował krótkie wideo przedstawiające prototyp smartfona bazujący na modelu Mi 9, ale pozbawiony charakterystycznego, łezkowatego wcięcia w ekranie. Po uruchomieniu aplikacji aparat i przełączeniu się na kamerkę do selfie urządzenie aktywowało obiektyw umieszczony pod ekranem. Xiaomi poinformowało, że film został nakręcony w zeszłym miesiącu. Podobnie jak w przypadku Oppo nie jest wiadome, czy i kiedy smartfony z przednim aparatem pod ekranem trafią na rynek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne