Połącz się z nami

Technologie

Aparat fotograficzny pod ekranem od Oppo

Nad swoją wersją pracuje również Xiaomi.

Opublikowane

dnia

Wojny z przednimi aparatami w smartfonach ciąg dalszy. Tym razem Oppo zaprezentowało zadziwiająco proste i efektowne rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania żadnych mechanizmów ani wcięć – aparat jest po prostu ukryty pod ekranem.

Na klipie opublikowanym na oficjalnym Twitterze firmy przedstawione jest przykładowe urządzenie o bezramkowym ekranie. Gdy obsługująca je osoba wybiera aplikację aparatu, wzdłuż górnej krawędzi ekranu pojawia się czarny pasek, na którym podświetlony zostaje biały pierścień. To punkt, w którym pod ekranem znajduje się przednia kamerka selfie, zupełnie niewidoczna podczas normalnego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię ekranu bez korzystania z coraz popularniejszych sliderów, które są dość wrażliwe pod względem mechanicznym. Wiceprezes Oppo, Brian Shen, przyznał, że na obecnym etapie aparat charakteryzuje się tylko przeciętną jakością zdjęć, ale prace nad jego udoskonaleniem ciągle trwają. Nie wiadomo zatem, kiedy technologia trafi na rynek.

Podobnym rozwiązaniem pochwalił się także konkurent Oppo, Xiaomi. Producent zaprezentował krótkie wideo przedstawiające prototyp smartfona bazujący na modelu Mi 9, ale pozbawiony charakterystycznego, łezkowatego wcięcia w ekranie. Po uruchomieniu aplikacji aparat i przełączeniu się na kamerkę do selfie urządzenie aktywowało obiektyw umieszczony pod ekranem. Xiaomi poinformowało, że film został nakręcony w zeszłym miesiącu. Podobnie jak w przypadku Oppo nie jest wiadome, czy i kiedy smartfony z przednim aparatem pod ekranem trafią na rynek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA znajduje pierwszą „superziemię”, która może mieć powierzchniowe oceany

Panuje na niej odpowiednia temperatura do powstania organicznego życia.

Opublikowane

dnia

Woda w większości odkrytych ciał niebieskich ma postać pary wodnej lub lodu, ale do tej pory Ziemia pozostawała jedyną planetą, na której powierzchni znajdowały się powierzchniowe oceany. Być może teraz do tego grona dołączy planeta K2-18b, na powierzchni której wykryto ślady pary wodnej, a być może także wody w stanie ciekłym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prezentuje kolejne nowości

Nowa generacja Apple Watch, ulepszony iPad i nowe usługi.

Opublikowane

dnia

Premierze nowych iPhone’ów towarzyszyły inne ciekawe premiery. W tym roku najwięcej uwagi poświęcono piątej już odsłonie smartwatcha od Apple oraz nowemu obliczu podstawowego iPada. Poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących usług streamingowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max oficjalnie

Potrójna premiera od Apple w dwóch przedziałach cenowych.

Opublikowane

dnia

Tym razem Apple zerwało z zapoczątkowanym dwa lata temu zwyczajem nadawania swoim nowym smartfonom nazw z literą „X”, a zamiast tego zaprezentowało klasycznie brzmiące iPhone’y 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Podobnie jak rok temu, w nowej linii znajdzie się jeden tańszy sprzęt i flagowiec w dwóch rozmiarach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne