Połącz się z nami

Technologie

Aparat fotograficzny pod ekranem od Oppo

Nad swoją wersją pracuje również Xiaomi.

Opublikowane

dnia

Wojny z przednimi aparatami w smartfonach ciąg dalszy. Tym razem Oppo zaprezentowało zadziwiająco proste i efektowne rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania żadnych mechanizmów ani wcięć – aparat jest po prostu ukryty pod ekranem.

Na klipie opublikowanym na oficjalnym Twitterze firmy przedstawione jest przykładowe urządzenie o bezramkowym ekranie. Gdy obsługująca je osoba wybiera aplikację aparatu, wzdłuż górnej krawędzi ekranu pojawia się czarny pasek, na którym podświetlony zostaje biały pierścień. To punkt, w którym pod ekranem znajduje się przednia kamerka selfie, zupełnie niewidoczna podczas normalnego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię ekranu bez korzystania z coraz popularniejszych sliderów, które są dość wrażliwe pod względem mechanicznym. Wiceprezes Oppo, Brian Shen, przyznał, że na obecnym etapie aparat charakteryzuje się tylko przeciętną jakością zdjęć, ale prace nad jego udoskonaleniem ciągle trwają. Nie wiadomo zatem, kiedy technologia trafi na rynek.

Podobnym rozwiązaniem pochwalił się także konkurent Oppo, Xiaomi. Producent zaprezentował krótkie wideo przedstawiające prototyp smartfona bazujący na modelu Mi 9, ale pozbawiony charakterystycznego, łezkowatego wcięcia w ekranie. Po uruchomieniu aplikacji aparat i przełączeniu się na kamerkę do selfie urządzenie aktywowało obiektyw umieszczony pod ekranem. Xiaomi poinformowało, że film został nakręcony w zeszłym miesiącu. Podobnie jak w przypadku Oppo nie jest wiadome, czy i kiedy smartfony z przednim aparatem pod ekranem trafią na rynek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne