Połącz się z nami

Newsy

SpaceX przekłada lot kapsuły Crew Dragon

Pierwszy test dopiero w marcu.

Opublikowane

dnia

Prace nad kapsułą transportową Crew Dragon idą do przodu, ale nie tak szybko, jak zakładano. Jej pierwszy, testowy lot miał planowo odbyć się w styczniu, ale był już kilkukrotnie przekładany. Kolejny termin został wstępnie ustalony na marzec.

Dziewiczy lot Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną odbędzie się oczywiście w trybie bezzałogowym i bezładunkowym, ale docelowo kapsułą będą mogli podróżować astronauci wraz ze sprzętem. Pierwszy start będzie stanowił test funkcjonalności rozwiązania SpaceX oraz pomoże w ustaleniu procedur kontroli naziemnej. Ze względu na kilka nieprzewidzianych problemów został on przełożony na 2 marca. Dotarcie na Międzynarodową Stację Kosmiczną zajmie Crew Dragon 2 tygodnie, a po wylądowaniu sprawdzony zostanie stan kapsuły oraz to, czy w obecnym kształcie nadaje się do transportu osób.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozpoczną się przygotowania do testu załogowego, który na razie planowany jest na lipiec 2019 – o miesiąc później niż pierwotnie zakładano. Zanim kapsuła z astronautami wyruszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będzie ona musiała pomyślnie przejść szereg procedur, które umożliwią jej certyfikację jako bezpiecznej dla ludzi. Oprócz Crew Dragon już niedługo na orbitę ziemską wyniesiony zostanie także CST-100 Starliner produkowany przez Boeinga. Jego pierwszy test bezzałogowy odbędzie się w kwietniu, a załogowy – w sierpniu. Celem NASA jest rozpoczęcie regularnych lotów na MSK jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne