Połącz się z nami

Newsy

SpaceX przekłada lot kapsuły Crew Dragon

Pierwszy test dopiero w marcu.

Opublikowane

dnia

Prace nad kapsułą transportową Crew Dragon idą do przodu, ale nie tak szybko, jak zakładano. Jej pierwszy, testowy lot miał planowo odbyć się w styczniu, ale był już kilkukrotnie przekładany. Kolejny termin został wstępnie ustalony na marzec.

Dziewiczy lot Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną odbędzie się oczywiście w trybie bezzałogowym i bezładunkowym, ale docelowo kapsułą będą mogli podróżować astronauci wraz ze sprzętem. Pierwszy start będzie stanowił test funkcjonalności rozwiązania SpaceX oraz pomoże w ustaleniu procedur kontroli naziemnej. Ze względu na kilka nieprzewidzianych problemów został on przełożony na 2 marca. Dotarcie na Międzynarodową Stację Kosmiczną zajmie Crew Dragon 2 tygodnie, a po wylądowaniu sprawdzony zostanie stan kapsuły oraz to, czy w obecnym kształcie nadaje się do transportu osób.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozpoczną się przygotowania do testu załogowego, który na razie planowany jest na lipiec 2019 – o miesiąc później niż pierwotnie zakładano. Zanim kapsuła z astronautami wyruszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będzie ona musiała pomyślnie przejść szereg procedur, które umożliwią jej certyfikację jako bezpiecznej dla ludzi. Oprócz Crew Dragon już niedługo na orbitę ziemską wyniesiony zostanie także CST-100 Starliner produkowany przez Boeinga. Jego pierwszy test bezzałogowy odbędzie się w kwietniu, a załogowy – w sierpniu. Celem NASA jest rozpoczęcie regularnych lotów na MSK jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne