Połącz się z nami

Newsy

Snapchat dodaje filtr zmieniający podłogę w lawę (lub wodę)

Koszmar dzieciństwa nareszcie się ziści.

Snapchat po raz kolejny stawia na rzeczywistość rozszerzoną. Tym razem aplikacja pozwoli nam sprawdzić, co by było, gdyby podłoga naprawdę była lawą – specjalne filtry są już dostępne dla użytkowników.

Nowa funkcja nosi nazwę Ground Transformations i pozwala na zamianę podłogi w lawę lub wodę. Wbrew pozorom jest ona bardzo zaawansowana, jak na fotograficzną zabawkę – dzięki wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego analizuje ona obiekty przedstawione na zdjęciu i ich wzajemne relacje przestrzenne, by z jak największym realizmem wpasować je w nowy krajobraz. Przykładowo, stworzy ona wirtualną „wysepkę” dookoła znaku drogowego lub parkowej ławki, a podczas wypełniania obrazu wodą zadba o stosowne odbicia.

Dotychczas Snapchat koncentrował się na filtrach zmieniających wygląd – warto przypomnieć chociażby ten postarzający lub odmładzający użytkownika. Nowe funkcje mogą być próbą odzyskania nieco nadszarpniętej pozycji aplikacji na rynku. Popularność Instagrama (który zresztą radośnie kopiuje większość nowości ze Snapchata) i apek pokroju TikTok spowodowała, że Snapchat stoi w miejscu, co w dzisiejszych czasach jest równoznaczne ze znaczącymi stratami finansowymi. Czy podłoga-lawa zachęci użytkowników do powrotu?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

Sieć 5G od Orange oficjalnie ruszyła

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!