Połącz się z nami

Newsy

Składany tablet od Microsoftu

Wirtualny, inteligentny zeszyt z rysikiem.

Microsoft Courier to jeden z najbardziej nieodżałowanych konceptów Microsoftu, który niestety nigdy nie ujrzał światła dziennego. Ten składany tablet wyposażony był w dwa ekrany, które rozkładało się jak książkę. Projekt został porzucony, ale po wielu latach Microsoft postanowił nieco odświeżyć dawne plany.

Propozycja Microsoftu ma nosić nazwę „Andromeda” i działać na zupełnie nowej wersji Windows 10. Windows Core OS ma być dostosowany do wymagań urządzeń mobilnych – dzięki temu każdy podwykonawca, który zdecyduje się na wykorzystanie systemu Microsoftu będzie mógł dopasować poszczególne funkcje do specyfikacji sprzętu. Wszystkie moduły Windows Core mają współpracować ze sobą i obsługiwać aplikacje dostępne na Windows 10. Całość ma być dowodzona przez nową wersję Windows Shell nazwaną CShell.

Wiadomo, że Microsoft potrafi robić dobre ekrany dotykowe – dowodem na to był chociażby Surface Pro Studio. Dwa takie ekrany plus dedykowany rysik mogą nieźle sprawdzić się w praktyce. Do tego Andromeda, w przeciwieństwie do opisywanego niedawno ZTE Axon M, ma rozkładać się jak książka, co oznacza, że ekrany będą umieszczone  wewnątrz urządzenia. Nie będą one zatem tak podatne na uszkodzenia. Na tym plotki się urywają, a nam pozostaje oczekiwanie na produkt końcowy. Na dodatek dość długie, ponieważ nieznana jest nawet orientacyjna data premiery.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Apple prezentuje nową generację iPada i iPada Air

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!