Połącz się z nami

Newsy

Składany tablet od Microsoftu

Wirtualny, inteligentny zeszyt z rysikiem.

Opublikowane

dnia

Microsoft Courier to jeden z najbardziej nieodżałowanych konceptów Microsoftu, który niestety nigdy nie ujrzał światła dziennego. Ten składany tablet wyposażony był w dwa ekrany, które rozkładało się jak książkę. Projekt został porzucony, ale po wielu latach Microsoft postanowił nieco odświeżyć dawne plany.

Propozycja Microsoftu ma nosić nazwę „Andromeda” i działać na zupełnie nowej wersji Windows 10. Windows Core OS ma być dostosowany do wymagań urządzeń mobilnych – dzięki temu każdy podwykonawca, który zdecyduje się na wykorzystanie systemu Microsoftu będzie mógł dopasować poszczególne funkcje do specyfikacji sprzętu. Wszystkie moduły Windows Core mają współpracować ze sobą i obsługiwać aplikacje dostępne na Windows 10. Całość ma być dowodzona przez nową wersję Windows Shell nazwaną CShell.

Wiadomo, że Microsoft potrafi robić dobre ekrany dotykowe – dowodem na to był chociażby Surface Pro Studio. Dwa takie ekrany plus dedykowany rysik mogą nieźle sprawdzić się w praktyce. Do tego Andromeda, w przeciwieństwie do opisywanego niedawno ZTE Axon M, ma rozkładać się jak książka, co oznacza, że ekrany będą umieszczone  wewnątrz urządzenia. Nie będą one zatem tak podatne na uszkodzenia. Na tym plotki się urywają, a nam pozostaje oczekiwanie na produkt końcowy. Na dodatek dość długie, ponieważ nieznana jest nawet orientacyjna data premiery.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne