Połącz się z nami

Newsy

Sieć 5G od Orange oficjalnie ruszyła

Działa w 400 miejscowościach na terenie całego kraju.

Dostęp do 5G w Polsce rozwija się powoli, ale stabilnie. Do operatorów oferujących nowy standard internetu komórkowego dołączyło właśnie Orange, które wczoraj oficjalnie uruchomiło swoją infrastrukturę 5G.

Usługa #hello5G realizowana jest za pomocą pasma 2100 MHz, a zatem nie tego „docelowego”, czyli 3,6 GHz – określana jest ona mianem 5G Ready. Chociaż Orange (i inni operatorzy) dysponują infrastrukturą zdolną do obsługi wyższych częstotliwości, w uruchomieniu pełnoprawnej sieci przeszkadzają opóźniające się aukcje na wykorzystanie pasma 3,5 GHz, na razie odroczone na okres kilku miesięcy. Na razie klienci Orange otrzymają zatem przedsmak superszybkiego internetu mobilnego, który powinien pojawić się na jesieni.

Zasięg sieci #hello5G obejmuje łącznie ponad 400 miejscowości na terenie Polski. Usługa będzie dostępna m. in. w Warszawie i niektórych miastach satelickich, Krakowie, Rzeszowie, Kielcach, Łodzi, Opolu, miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz części Wrocławia i Poznania. Spora grupa klientów Orange otrzymała automatyczny dostęp do nowych częstotliwości – należą do nich osoby, które posiadają Plan Mobilny 75 albo abonament komórkowy w Orange Love Extra lub Premium. Usługa jest także otwarta dla przedsiębiorstw w pakiecie „5G dla firm”, który kosztuje 9,90 PLN miesięcznie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Donald Trump blokuje możliwość transakcji z WeChat i ByteDance

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Unpacked 2020: kolejne nowości od Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!