Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm prezentuje modem X60 5G

Zaprojektowany do współpracy z różnymi pasmami sieci 5G.

Z dostępem do sieci 5G w Polsce ciągle jest krucho, ale na światowych rynkach technologia rozwija się całkiem żwawo. Amerykański Qualcomm właśnie zaprezentował najnowszy modem Snapdragon X60 5G, który trafi do przyszłorocznych flagowców.

Nowy modem został wykonany w technologii 5 nm. Dzięki temu jest on na tyle mały, żeby trafić do najsmuklejszych telefonów, a na dodatek zużywa mniej energii w porównaniu z poprzednią generacją, zbudowaną w architekturze 7 nm. Oprócz 5G Snapdragon X60 będzie kompatybilny ze starszymi standardami mobilnego internetu, od 2G po 4G. Zostanie on również zoptymalizowany do pracy z wolniejszymi pasmami sub-6 Ghz oraz szybszymi, ale krótszymi falami mmWave. Według Qualcomm, agregacja pasm częstotliwości 5G zapewnia kompleksowe wsparcie dla wszystkich sieci 5G na świecie.

Oprócz modemu producent zaprezentował także filtr fal radiowych ultraSAW, który ma udoskonalić obsługę 5G i 4G w urządzeniach, które wspierają obydwa standardy. Urządzenia go wykorzystujące mają pojawić się na rynku w drugiej połowie 2020 roku. Na sprzęt ze Snapdragonem X60 poczekamy nieco dłużej – Qualcomm przewiduje, że pierwsze smartfony z nowym modemem trafią na sklepowe półki w pierwszym kwartale 2021 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!