Połącz się z nami

Newsy

DuoSkin, czyli tatuaż do kontrolowania naszych gadżetów

Proces ten zakłada tymczasowe nadrukowanie i metalizację tatuaży.

Opublikowane

dnia

Kilka dni temu informowaliśmy o powstaniu pierwszej maszyny przemysłowej, która wykonuje tatuaże. Teraz sztuka ta przenosi się do świata technologii i choć nie są to wzory, które na zawsze zostaną umieszczone na naszej skórze, to zdecydowanie odgrywają większą rolę niż te wykonane igłą.

Oddział MIT Media Lab we współpracy z Microsoft Research zaprezentowały proces fabrykacji tatuaży, które będą zdolne obsługiwać nasze gadżety. Proces ten nazywa się DuoSkin i zakłada tymczasowe nadrukowanie i metalizację tatuaży, które służą jako interfejsy dotykowe. MIT dzieli swoje tatuaże na trzy rodzaje. Pierwszy służy do obsługi niektórych funkcji urządzeń mobilnych i komputerów w takim sam sposób jak czyni to na przykład ekran dotykowy waszego smartwatcha. Drugi typ to wzory, które reagują na zmianę temperatury skóry i emocje. Trzeci oparty jest na magazynowaniu danych i nadaniu im funkcji tagów NFC, które mogą być analizowane chociażby przez urządzenia IoT. Technologia to jest nadal w fazie rozwoju, ale w dzisiejszym świecie nie trudno było by znaleźć ludzi, którzy z wielką ochotą wypróbowaliby tego na własnej skórze (dosłownie).

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne