Połącz się z nami

Newsy

DuoSkin, czyli tatuaż do kontrolowania naszych gadżetów

Proces ten zakłada tymczasowe nadrukowanie i metalizację tatuaży.

Kilka dni temu informowaliśmy o powstaniu pierwszej maszyny przemysłowej, która wykonuje tatuaże. Teraz sztuka ta przenosi się do świata technologii i choć nie są to wzory, które na zawsze zostaną umieszczone na naszej skórze, to zdecydowanie odgrywają większą rolę niż te wykonane igłą.

Oddział MIT Media Lab we współpracy z Microsoft Research zaprezentowały proces fabrykacji tatuaży, które będą zdolne obsługiwać nasze gadżety. Proces ten nazywa się DuoSkin i zakłada tymczasowe nadrukowanie i metalizację tatuaży, które służą jako interfejsy dotykowe. MIT dzieli swoje tatuaże na trzy rodzaje. Pierwszy służy do obsługi niektórych funkcji urządzeń mobilnych i komputerów w takim sam sposób jak czyni to na przykład ekran dotykowy waszego smartwatcha. Drugi typ to wzory, które reagują na zmianę temperatury skóry i emocje. Trzeci oparty jest na magazynowaniu danych i nadaniu im funkcji tagów NFC, które mogą być analizowane chociażby przez urządzenia IoT. Technologia to jest nadal w fazie rozwoju, ale w dzisiejszym świecie nie trudno było by znaleźć ludzi, którzy z wielką ochotą wypróbowaliby tego na własnej skórze (dosłownie).

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Microsoft prezentuje nowe urządzenia Surface

Newsy

TEST: Microsoft Surface Pro X

Testy

TEST: Microsoft Surface Pro 7

Testy

Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!