Połącz się z nami

Publikacje

Plebiscyt 2016: Rozdanie nagród Magazynu T3

Wybraliście najlepsze technologie zeszłego roku!

Opublikowane

dnia

Poprzedni1 z 11
Nawiguj strzałkami ← →

Minionych dwanaście miesięcy obfitowało w mnóstwo wspaniałych rzeczy, jakie kształtowały technologiczną branżę i nadawały jej niepowtarzalnego kolorytu. Wejście w nowy rok nie mogło więc obejść się bez prezentacji wyników Plebiscytu Magazynu T3, w którym czytelnicy i redakcja wybierali zwycięzców w kilkunastu dziedzinach. Sprawdźcie już teraz, jakie produkty zwyciężyły w swoich kategoriach i będą mogły chwalić się zdobyciem jednego z najbardziej prestiżowych laurów w branży.

INNOWACJA ROKU

Aspekt innowacyjności we współczesnym przemyśle odgrywa ogromną rolę, a producenci elektroniki dwoją się i troją, by choć raz na kilka miesięcy wprowadzić na rynek urządzenie mogące pochwalić się jakimś niespotykanym wcześniej rozwiązaniem konstrukcyjnym czy funkcją wprowadzającą do branży powiew technologicznej świeżości. Które z nich zyskało w tym roku największe uznanie?

NOMINOWANI

1/ iRobot Braava jet
Ze świecą w ręku szukać kogoś, kto reaguje z entuzjazmem na konieczność umycia podłogi. Choćby z tego powodu trzeba więc docenić firmę iRobot, która w minionym roku zaprezentowała światu swój pierwszy inteligentny automat mopujący.

2/ Oculus Rift
Konsumencka wersja najbardziej rozpoznawalnego headsetu VR trafiła do sprzedaży w marcu i pomimo mocnej konkurencji w postaci HTC Vive, w dalszym ciągu pozostaje obiektem westchnień wielu technologicznych geeków.

3/ Samsung  AddWash
Czy w przypadku pralki można w ogóle mówić o kwestiach związanych z innowacyjnością? Oczywiście! Pomysłowa konstrukcja z dodatkowymi drzwiczkami pozwalającymi na dołożenie wsadu podczas prania, to designerski strzał w dziesiątkę.

4/ Hyundai ix35 Fuel Cell
Napędzany wodorem samochód, który podczas jazdy nie emituje jakichkolwiek zanieczyszczeń. Hyundai dokonał tu milowego kroku technologicznego, mogącego w niedalekiej przyszłości na zawsze odmienić oblicze branży motoryzacyjnej.

5/ LivAll BH60
High-endowy rowerowy kask, który za pomocą wygodnie kontrolowanych przez cyklistę diod LED, sygnalizuje zamiar skrętu jadącym z tyłu uczestnikom ruchu drogowego. Innowacyjność w służbie zwiększania bezpieczeństwa zawsze na propsie!

6/ HTC Vive
W chwili obecnej to najbardziej zaawansowany technologicznie headset wirtualnej rzeczywistości i już sam ten fakt jest argumentem za tym, aby Vive znalazło się tym zestawieniu. Szkoda jedynie, że do działania wymaga on naprawdę potężnego komputera…

ZWYCIĘZCA

Samsung AddWash

Dodanie drugich drzwiczek uczyniło z pralki Samsung AddWash model wprost stworzony dla zapominalskich singli, którzy nie muszą czekać na zakończenie cyklu w celu dorzucenia do bębna kilku dodatkowych rzeczy. Warto pamiętać, że sprzęt ten zapewnia też możliwość efektywnego prania w wodzie o niskiej temperaturze.

Poprzedni1 z 11
Nawiguj strzałkami ← →

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Teoria wielkiej potrzeby rozwoju

Z którymi technologiami przyjdzie nam się w niedługim czasie pożegnać? Czy zmiany zawsze wychodzą nam na dobre?

Opublikowane

dnia

przez

Każdy z nas inaczej radzi sobie ze stratą. Dla jednych jest to osobista tragedia, która powoli prowadzi do depresji. Inni szukają pocieszenia w pracy i uciekają od problemów w używki, seks czy gry planszowe. Dla mnie jest to zawsze moment zadumy. Nie inaczej było w kwietniu tego roku, kiedy przyszło nam się pożegnać z Tonym Starkiem i Stevem Rogersem. Miesiąc później ostatni raz pomachaliśmy grupie nerdów z Teorii wielkiego podrywu i mieszkańcom Westeros, którzy zakończyli swoją Grę o tron. Ta atmosfera zamykania pewnych rozdziałów przywiodła mi ostatnio na myśl jeden z naszych felietonów, który lata temu opublikowaliśmy na łamach „Magazynu T3”. Jego tytuł głosił „Wojny formatów” i traktował o zwycięskich oraz przegranych rozwiązaniach w świecie technologii, które przez lata zdominowały lub zostały kompletnie zapomniane przez rynek i konsumentów. Ponieważ jak wiemy krąg życia nigdy nie ustaje, to pojawia się pytanie: kto następny padnie pod ciosem ponurego żniwiarza?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Wszyscy obywatele kosmosu

O burzliwych dziejach powstawania pewnej gry komputerowej opowiada Agnieszka Stradecka.

Opublikowane

dnia

Jest rok 2012, a moda na crowdfunding przybiera na sile. Na portalu Kickstarter pojawia się kampania prosząca o wsparcie finansowe obiecującego tytułu – rozbudowanego symulatora kosmicznego, w którym każdy gracz będzie mógł napisać swoją historię jako pilot statku bojowego, handlarz czy odkrywca. Deweloperzy ze studia Cloud Imperium ustawiają swój cel na pół miliona dolarów, ale w ciągu dwóch tygodni udaje się zebrać cztery razy tyle.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Złote piaski, Słoneczny Brzeg… gdzie na wakacje do Bułgarii?

Opublikowane

dnia

przez

Szerokie plaże, ciepłe Morze Czarne, gwarantowana pogoda i atrakcyjne ceny – to nie jedyne zalety wczasów w Bułgarii. Na wakacje szczególnie warto wybrać się tam do dużych kurortów Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków, które leżą w najpiękniejszych regionach kraju. Nie brakuje w nich komfortowych hoteli, restauracji, klubów nocnych i atrakcji, które przyciągają urlopowiczów w każdym wieku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne