Połącz się z nami

Technologie

PayPal opuszcza projekt Facebook Libra

Problemy jeszcze przed startem kryptowaluty.

Opublikowane

dnia

Ogłoszony w czerwcu projekt Facebook Libra brzmiał obiecująco – w końcu znalazł on poparcie wśród najważniejszych firm na rynku finansowym. Od pewnego czasu pojawiają się jednak pogłoski, że niektóre z nich chcą na dobre zrezygnować z współpracy. Plotki te właśnie okazały się prawdziwe.

Obsługujący płatności internetowe serwis oficjalnie ogłosił wycofanie się z projektu uniwersalnej kryptowaluty Libra, na czele której stoi Facebook. Przyczyną zakończenia współpracy jest chęć skupienia się na misji firmy i rozwijaniu własnej strategii biznesowej, w tym budowaniu swojej pozycji na chińskim rynku płatności, na którym PayPal obecny jest od niedawna. Jednocześnie serwis zaznaczył, że będzie kibicował sukcesowi projektu Libra i planuje wspieranie jego dalszego rozwoju. W odpowiedzi na to oświadczenie, przedstawiciele Libra Association zapewnili, że wycofanie się partnera na wczesnym etapie projektu jest mniej uciążliwe, niż gdyby miało się to stać w jego bardziej zaawansowanym stadium.

Jeśli wierzyć plotkom, PayPal nie jest jedynym członkiem Libra Association, który rozważa zakończenie współpracy – według Wall Street Journal nad pozostaniem w projekcie wahają się również Visa i Mastercard. Utrata wsparcia tak ważnych marek na pewno niekorzystnie wpłynęłaby na działalność organizacji. Na dodatek projekt wywołał sporo wątpliwości wśród urzędników Komisji Europejskiej, która wystosowała do Facebooka oficjalne pismo proszące o wyjaśnienia dotyczące systemu zarządzania funduszami oraz sposobu przechowywania danych osobowych użytkowników. Przedstawiciele niektórych krajów członkowskich, w tym Francji, podkreślają dodatkowo, że Libra powinna być całkowicie zakazana na terenie Unii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne