Połącz się z nami

Newsy

PayPal opuszcza projekt Facebook Libra

Problemy jeszcze przed startem kryptowaluty.

Ogłoszony w czerwcu projekt Facebook Libra brzmiał obiecująco – w końcu znalazł on poparcie wśród najważniejszych firm na rynku finansowym. Od pewnego czasu pojawiają się jednak pogłoski, że niektóre z nich chcą na dobre zrezygnować z współpracy. Plotki te właśnie okazały się prawdziwe.

Obsługujący płatności internetowe serwis oficjalnie ogłosił wycofanie się z projektu uniwersalnej kryptowaluty Libra, na czele której stoi Facebook. Przyczyną zakończenia współpracy jest chęć skupienia się na misji firmy i rozwijaniu własnej strategii biznesowej, w tym budowaniu swojej pozycji na chińskim rynku płatności, na którym PayPal obecny jest od niedawna. Jednocześnie serwis zaznaczył, że będzie kibicował sukcesowi projektu Libra i planuje wspieranie jego dalszego rozwoju. W odpowiedzi na to oświadczenie, przedstawiciele Libra Association zapewnili, że wycofanie się partnera na wczesnym etapie projektu jest mniej uciążliwe, niż gdyby miało się to stać w jego bardziej zaawansowanym stadium.

Jeśli wierzyć plotkom, PayPal nie jest jedynym członkiem Libra Association, który rozważa zakończenie współpracy – według Wall Street Journal nad pozostaniem w projekcie wahają się również Visa i Mastercard. Utrata wsparcia tak ważnych marek na pewno niekorzystnie wpłynęłaby na działalność organizacji. Na dodatek projekt wywołał sporo wątpliwości wśród urzędników Komisji Europejskiej, która wystosowała do Facebooka oficjalne pismo proszące o wyjaśnienia dotyczące systemu zarządzania funduszami oraz sposobu przechowywania danych osobowych użytkowników. Przedstawiciele niektórych krajów członkowskich, w tym Francji, podkreślają dodatkowo, że Libra powinna być całkowicie zakazana na terenie Unii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple blokuje aktualizację Facebooka

Newsy

Mroczna strona Steve’a Jobsa znowu na tapecie

Newsy

Głowy Facebooka, Google, Apple i Amazona na dywaniku

Newsy

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!