Połącz się z nami

Technologie

PayPal opuszcza projekt Facebook Libra

Problemy jeszcze przed startem kryptowaluty.

Opublikowane

dnia

Ogłoszony w czerwcu projekt Facebook Libra brzmiał obiecująco – w końcu znalazł on poparcie wśród najważniejszych firm na rynku finansowym. Od pewnego czasu pojawiają się jednak pogłoski, że niektóre z nich chcą na dobre zrezygnować z współpracy. Plotki te właśnie okazały się prawdziwe.

Obsługujący płatności internetowe serwis oficjalnie ogłosił wycofanie się z projektu uniwersalnej kryptowaluty Libra, na czele której stoi Facebook. Przyczyną zakończenia współpracy jest chęć skupienia się na misji firmy i rozwijaniu własnej strategii biznesowej, w tym budowaniu swojej pozycji na chińskim rynku płatności, na którym PayPal obecny jest od niedawna. Jednocześnie serwis zaznaczył, że będzie kibicował sukcesowi projektu Libra i planuje wspieranie jego dalszego rozwoju. W odpowiedzi na to oświadczenie, przedstawiciele Libra Association zapewnili, że wycofanie się partnera na wczesnym etapie projektu jest mniej uciążliwe, niż gdyby miało się to stać w jego bardziej zaawansowanym stadium.

Jeśli wierzyć plotkom, PayPal nie jest jedynym członkiem Libra Association, który rozważa zakończenie współpracy – według Wall Street Journal nad pozostaniem w projekcie wahają się również Visa i Mastercard. Utrata wsparcia tak ważnych marek na pewno niekorzystnie wpłynęłaby na działalność organizacji. Na dodatek projekt wywołał sporo wątpliwości wśród urzędników Komisji Europejskiej, która wystosowała do Facebooka oficjalne pismo proszące o wyjaśnienia dotyczące systemu zarządzania funduszami oraz sposobu przechowywania danych osobowych użytkowników. Przedstawiciele niektórych krajów członkowskich, w tym Francji, podkreślają dodatkowo, że Libra powinna być całkowicie zakazana na terenie Unii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Escobar Fold 1 – składany telefon od brata narkotykowego lorda

Wytrzymalszy od Galaxy Fold, tańszy od iPhone’a.

Opublikowane

dnia

Do składanej rewolucji dołącza kolejny producent, tym razem dość niespodziewany. Kto bowiem wpadłby na to, że brat jednego z najbardziej wpływowych narkotykowych bossów Ameryki Południowej, Pablo Escobara, uraczy technologiczny świat składanym smartfonem?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Qualcomm prezentuje nowe produkty z linii Snapdragon

865 dla flagowców, 765 dla średniaków, 5G dla wszystkich.

Opublikowane

dnia

Nadszedł czas, by poznać procesory, które znajdziemy w większości przyszłorocznych flagowców: rodzina Snapdragon właśnie powiększyła się o kilka nowych propozycji. Podczas konferencji Qualcomm zaprezentował także kolejną edycję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne