Połącz się z nami

Newsy

NVIDIA wprowadza ray-tracing do starszych kart

Efekt będzie zależny od mocy karty.

Opublikowane

dnia

Ray-tracing nie zadomowił się jeszcze na dobre na naszych komputerach – w końcu do tej pory mogliśmy podziwiać go jedynie w dwóch tytułach – ale Nvidia już planuje jego ekspansję. Tym razem na pozbawione rdzeni RT karty w architekturze Pascal i Volta.

Technologia trafi na niektóre karty graficzne w aktualizacji sterowników, która zaplanowana jest na kwiecień. Dotyczy ona następujących modeli: Titan V, Titan XP, Titan X, GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti, GTX 1070 i GTX 1060 6 GB. Ray-tracing zobaczymy także na tańszych kartach Turing, GTX 1660 Ti i 1660. Oczywiście wydajność, z jaką odtwarzane będą efekty graficzne, zależeć będzie od możliwości GPU. Z kartami GTX współpracować będą przede wszystkim „pasywne” formy wykorzystania technologii, na przykład znane z Battlefield V realistyczne odbicia w tafli wody. Bardziej skomplikowane zastosowania, jak dynamiczne generowanie oświetlenia z Metro Exodus, mogą spowolnić grę do tego stopnia, że nie będzie dało się w nią grać.

Do tej pory ray-tracing nie był zbyt popularny wśród twórców gier, głównie ze względu na dużą trudność implementacji. Być może zmieni się to wraz ze zintegrowaniem technologii z dwoma popularnymi silnikami – Unreal Engine i Unity. Do dyspozycji deweloperów oddano także specjalne narzędzia GameWorks RTX, które pomogą im w dodaniu ray-tracingu do swoich tytułów. Nvidia zapowiedziała także kilka nowych gier wykorzystujących technologię: Dragonhound i Quake II RTX.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne