Połącz się z nami

Newsy

NVIDIA wprowadza ray-tracing do starszych kart

Efekt będzie zależny od mocy karty.

Opublikowane

dnia

Ray-tracing nie zadomowił się jeszcze na dobre na naszych komputerach – w końcu do tej pory mogliśmy podziwiać go jedynie w dwóch tytułach – ale Nvidia już planuje jego ekspansję. Tym razem na pozbawione rdzeni RT karty w architekturze Pascal i Volta.

Technologia trafi na niektóre karty graficzne w aktualizacji sterowników, która zaplanowana jest na kwiecień. Dotyczy ona następujących modeli: Titan V, Titan XP, Titan X, GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti, GTX 1070 i GTX 1060 6 GB. Ray-tracing zobaczymy także na tańszych kartach Turing, GTX 1660 Ti i 1660. Oczywiście wydajność, z jaką odtwarzane będą efekty graficzne, zależeć będzie od możliwości GPU. Z kartami GTX współpracować będą przede wszystkim „pasywne” formy wykorzystania technologii, na przykład znane z Battlefield V realistyczne odbicia w tafli wody. Bardziej skomplikowane zastosowania, jak dynamiczne generowanie oświetlenia z Metro Exodus, mogą spowolnić grę do tego stopnia, że nie będzie dało się w nią grać.

Do tej pory ray-tracing nie był zbyt popularny wśród twórców gier, głównie ze względu na dużą trudność implementacji. Być może zmieni się to wraz ze zintegrowaniem technologii z dwoma popularnymi silnikami – Unreal Engine i Unity. Do dyspozycji deweloperów oddano także specjalne narzędzia GameWorks RTX, które pomogą im w dodaniu ray-tracingu do swoich tytułów. Nvidia zapowiedziała także kilka nowych gier wykorzystujących technologię: Dragonhound i Quake II RTX.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne