Połącz się z nami

Zapytaj T3

Nowoczesne centrum rozrywki za 20 tysięcy PLN

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Jeśli wprowadzasz się lub planujesz rychłe przenosiny do nowego mieszkania, pewnie nie raz zastanawiałeś się, ile pieniędzy wypadałoby przeznaczyć na uwicie multimedialnego gniazdka tak, by zgromadzone w nim urządzenia spokojnie wystarczyły na kilka pierwszych lat pobytu na świeżo kupionym kwadracie.

W naszym odczuciu mając do dyspozycji kwotę 20 000 PLN, bez większych trudności uda ci się wyposażyć w solidny, przyszłościowy sprzęt, z którego będziesz zadowolony zarówno ty, jak i cała twoja rodzina. Najważniejszym elementem elektronicznego wystroju salonu jest oczywiście telewizor. Tu nie ma sensu bawić się w żadne półśrodki, tylko kupić sprzęt posiadający możliwie największą liczbę nowoczesnych technologii odpowiedzialnych za jakość wyświetlanego obrazu. Przy naszym założeniu na jego zakup nie przeznaczamy więcej niż połowy budżetu, a w takiej sytuacji idealnym kandydatem wydaje się być 65-calowy Samsung KS7500, który za cenę 10 000 PLN zaoferuje ci wyśmienicie prezentujący się obraz 4K, wspomagany przez technologię HDR.

Rola źródła multimediów może spaść na Nvidia Shield Android TV (900 PLN) – niewielkie, aczkolwiek wyjątkowo operatywne urządzenie będące połączeniem multimedialnego streamera oraz konsoli do gier pozyskiwanych ze sklepu Google Play lub strumieniowanych za pośrednictwem usługi GeForce Now.

Jeśli chodzi o sprzęt audio, to warto zastanowić się nad zakupem soundbara. Tego typu urządzenia sprzedawane są w zestawach z oddzielnym, najczęściej bezprzewodowym subwooferem i relatywnie niskim kosztem są w stanie zastąpić potężny, wieloelementowy zestaw kina domowego. W takim ujęciu godnym polecenia modelem jest YSP-2500 marki Yamaha (3 550 PLN), obsługujący wiele standardów bezprzewodowej transmisji dźwięku oraz posiadający unikalną konstrukcję umożliwiającą emitowanie kierunkowych wiązek dźwięku, dzięki czemu brzmienie docierające do uszu siedzących w salonie osób posiada bardzo przekonujący przestrzenny charakter.

Na koniec dorzućmy na listę zakupów jakiś porządny router (np. Netgear N7000 – 900 PLN) oraz inteligentnego robota sprzątającego marki iRobot (od 3 000 PLN) , który zatroszczy się o porządek w domowej oazie multimedialnego spokoju.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne