Połącz się z nami

Newsy

Nissan stworzył krzesła do stania w kolejce

Technologia jest podstawą dla systemu autopilota w samochodach tej marki.

Najnowszy wynalazek firmy motoryzacyjnej Nissan nie sposób nie przyrównać do wielofunkcyjnego krzesła, na którym poruszali się mieszkańcy statku kosmicznego w filmie „Wall-E”. W tym jednak przypadku owe krzesło ma nam pomóc podczas stania w kolejce.

Krzesło to zainspirowane jest technologią Nissan ProPILOT i poza tym, że można na nim siedzieć, to jeszcze samo przesuwa się w kolejce. Wspomniana technologia jest podstawą dla systemu autopilota w samochodach tej marki. Na zamieszczonym poniżej filmie możemy obserwować jak krzesła same wiedzą kiedy się przesunąć i wyjść z kolejki, w momencie kiedy ktoś z nich zejdzie. Być może na pierwszy rzut oka pomysł ten jest kuriozalny, ale wystarczy użyć trochę wyobraźni i od razu znajdzie się kilka zastosowań w wózkach inwalidzkich, domach opieki czy szpitalach. Z całą pewnością okażą się też nieodzowne, kiedy nasze społeczeństwo już absolutnie porzuci nadzieję i stwierdzi, że nawet stanie w kolejce przerasta nasze możliwości.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

NVIDIA i Mercedes stworzą autonomiczny system jazdy

Newsy

Honda padła ofiarą ataku ransomware

Newsy

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!