Połącz się z nami

Newsy

Apple zbiera dane kontaktowe z iMessage

Apple może zostać poproszone o przekazanie danych kontaktowych władzom, które tego zażądają.

Opublikowane

dnia

W dobie walki o prywatność w sieci, Apple od dłuższego czasu zapewnia swoich użytkowników, iż nie zbiera żadnych informacji, których nie chcą oni dobrowolnie przekazywać. Jak się jednak okazało, pojawiła się mała skaza na tym moralnym diamencie.

Jak ustalił serwis The Intercept, Apple zbiera informacje dotyczące kontaktów i rozmów rozpoczętych w programie iMessage. Co prawda firma nie kolekcjonuje treści naszych rozmów, ale zapisuje na swoich serwerach datę, czas, adres IP i numer rozmówcy, z którym nawiązaliśmy połączenie, co w rezultacie może pozwolić na ustalenie miejsca w jakim przebywa nasz kontakt. Dane te przechowywane są przez 30 dni, po czym zostają usunięte, ale od czasu do czasu inne aplikacje wbudowane w system korzystają z tych danych, przedłużając ich żywotność na serwerach. Z tego co udało się ustalić, wpisy te nie są pozyskiwane za każdym razem kiedy nawiązujemy połączenie, ale odbywa się to w regularnych odstępach czasu. Wszystko to dzieje się dlatego, iż aplikacja wysyła zapytanie do serwera Apple czy nasz kontakt jest użytkownikiem iMessage. W ten sposób nawiązujemy rozmowę za pośrednictwem komunikatora Apple, a nie przez zwykłe SMS-y.

Sprawę pogarsza fakt, iż Apple może zostać poproszone o przekazanie danych kontaktowych władzom, które tego zażądają. W wyjaśnieniu przekazanym The Intercept, Apple podkreśla, że owe informacje przekazywane są tylko w ekstremalnych przypadkach, kiedy zostanie wystawiony nakaz sądowy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne