Połącz się z nami

Newsy

Apple zbiera dane kontaktowe z iMessage

Apple może zostać poproszone o przekazanie danych kontaktowych władzom, które tego zażądają.

Opublikowane

dnia

W dobie walki o prywatność w sieci, Apple od dłuższego czasu zapewnia swoich użytkowników, iż nie zbiera żadnych informacji, których nie chcą oni dobrowolnie przekazywać. Jak się jednak okazało, pojawiła się mała skaza na tym moralnym diamencie.

Jak ustalił serwis The Intercept, Apple zbiera informacje dotyczące kontaktów i rozmów rozpoczętych w programie iMessage. Co prawda firma nie kolekcjonuje treści naszych rozmów, ale zapisuje na swoich serwerach datę, czas, adres IP i numer rozmówcy, z którym nawiązaliśmy połączenie, co w rezultacie może pozwolić na ustalenie miejsca w jakim przebywa nasz kontakt. Dane te przechowywane są przez 30 dni, po czym zostają usunięte, ale od czasu do czasu inne aplikacje wbudowane w system korzystają z tych danych, przedłużając ich żywotność na serwerach. Z tego co udało się ustalić, wpisy te nie są pozyskiwane za każdym razem kiedy nawiązujemy połączenie, ale odbywa się to w regularnych odstępach czasu. Wszystko to dzieje się dlatego, iż aplikacja wysyła zapytanie do serwera Apple czy nasz kontakt jest użytkownikiem iMessage. W ten sposób nawiązujemy rozmowę za pośrednictwem komunikatora Apple, a nie przez zwykłe SMS-y.

Sprawę pogarsza fakt, iż Apple może zostać poproszone o przekazanie danych kontaktowych władzom, które tego zażądają. W wyjaśnieniu przekazanym The Intercept, Apple podkreśla, że owe informacje przekazywane są tylko w ekstremalnych przypadkach, kiedy zostanie wystawiony nakaz sądowy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne