Połącz się z nami

Newsy

Nintendo kończy produkcję Wii U

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia.

Opublikowane

dnia

W zaledwie cztery lata od premiery konsoli Wii U firma Nintendo ogłosiła zakończenie produkcji tego modelu. Konsola, która okazała się jedną z największych porażek w historii japońskiego producenta dokona swego żywota już 4 listopada.

Plotki o uśmierceniu konsoli Wii U krążyły w sieci już od początku roku, ale do niedawna Nintendo jednoznacznie im zaprzeczało i zapewniało, że produkcja będzie się odbywała jeszcze długie miesiące. Owe długie miesiące zdają się jednak kończyć 4 listopada, gdyż to właśnie tego dnia ten nieudany kawałek technologii odejdzie w niebyt. Nintendo sprzedało w sumie około 14 milionów egzemplarzy konsoli Wii U. Dla porównania pierwsze Wii znalazło 101 milionów użytkowników, a PlayStation 4 ma już na koncie 47 milionów sprzedanych jednostek.

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia. Już na starcie została ograniczona przez swoich twórców gorszymi parametrami niż u konkurencji, niepraktycznymi rozwiązaniami w zakresie sterowania i mizernym katalogiem gier. Do tego biorąc pod uwagę sukces jej poprzednika miała sporo do udowodnienia, czego po prostu nie była w stanie uczynić. Czy zbliżająca się wielkimi krokami konsola Nintendo Switch będzie w stanie naprawić wizerunek marki? Przekonamy się o tym już w marcu 2017 roku.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne