Połącz się z nami

Newsy

Nintendo kończy produkcję Wii U

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia.

W zaledwie cztery lata od premiery konsoli Wii U firma Nintendo ogłosiła zakończenie produkcji tego modelu. Konsola, która okazała się jedną z największych porażek w historii japońskiego producenta dokona swego żywota już 4 listopada.

Plotki o uśmierceniu konsoli Wii U krążyły w sieci już od początku roku, ale do niedawna Nintendo jednoznacznie im zaprzeczało i zapewniało, że produkcja będzie się odbywała jeszcze długie miesiące. Owe długie miesiące zdają się jednak kończyć 4 listopada, gdyż to właśnie tego dnia ten nieudany kawałek technologii odejdzie w niebyt. Nintendo sprzedało w sumie około 14 milionów egzemplarzy konsoli Wii U. Dla porównania pierwsze Wii znalazło 101 milionów użytkowników, a PlayStation 4 ma już na koncie 47 milionów sprzedanych jednostek.

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia. Już na starcie została ograniczona przez swoich twórców gorszymi parametrami niż u konkurencji, niepraktycznymi rozwiązaniami w zakresie sterowania i mizernym katalogiem gier. Do tego biorąc pod uwagę sukces jej poprzednika miała sporo do udowodnienia, czego po prostu nie była w stanie uczynić. Czy zbliżająca się wielkimi krokami konsola Nintendo Switch będzie w stanie naprawić wizerunek marki? Przekonamy się o tym już w marcu 2017 roku.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!