SOCJAL
Do góry

Nintendo kończy produkcję Wii U

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia.

W zaledwie cztery lata od premiery konsoli Wii U firma Nintendo ogłosiła zakończenie produkcji tego modelu. Konsola, która okazała się jedną z największych porażek w historii japońskiego producenta dokona swego żywota już 4 listopada.

Plotki o uśmierceniu konsoli Wii U krążyły w sieci już od początku roku, ale do niedawna Nintendo jednoznacznie im zaprzeczało i zapewniało, że produkcja będzie się odbywała jeszcze długie miesiące. Owe długie miesiące zdają się jednak kończyć 4 listopada, gdyż to właśnie tego dnia ten nieudany kawałek technologii odejdzie w niebyt. Nintendo sprzedało w sumie około 14 milionów egzemplarzy konsoli Wii U. Dla porównania pierwsze Wii znalazło 101 milionów użytkowników, a PlayStation 4 ma już na koncie 47 milionów sprzedanych jednostek.

Wii U to konsola, która nie miała łatwego życia. Już na starcie została ograniczona przez swoich twórców gorszymi parametrami niż u konkurencji, niepraktycznymi rozwiązaniami w zakresie sterowania i mizernym katalogiem gier. Do tego biorąc pod uwagę sukces jej poprzednika miała sporo do udowodnienia, czego po prostu nie była w stanie uczynić. Czy zbliżająca się wielkimi krokami konsola Nintendo Switch będzie w stanie naprawić wizerunek marki? Przekonamy się o tym już w marcu 2017 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy