Połącz się z nami

Newsy

NGP – następca PSP

Opublikowane

dnia

Koncern Sony zaprezentował swój nowy system do przenośnej rozrywki zwiększając obecność PlayStation. Nowe urządzenie o roboczej nazwie NGP na rynku zadebiutuje pod koniec 2011 roku.

 

Nowy system to połączenie doświadczeń dla graczy z szerokimi możliwościami interakcji międzyludzkiej w realnym świecie, co możliwe było dzięki wykorzystaniu doświadczeń Sony zdobytych przy PlayStation. Oferując zarówno możliwości łączenia się przez Wi-Fi jak i 3G, a także posługując się różnorodnymi aplikacjami, NGP zaoferuje różne możliwości, aby użytkownicy „spotykali się”, „łączyli”, „wyszukiwali”, „dzielili” i „grali” ze swymi przyjaciółmi, bez względu na to, gdzie się w danym momencie znajdują.

 

NGP zawiera dotykowy, 5-calowy ekran elektroluminescencyjny (OLED) do wyświetlania obrazu. Wysokiej klasy CPU/GPU w połączeniu z OLED pozwala na pokazywanie bogatej grafiki jaka nigdy jeszcze nie gościła w systemie przenośnej rozrywki, zarówno do odtwarzania gier, jak i innych treści rozrywki cyfrowej. Ten nowy system wyposażony jest również w multi-dotykowy touch pad z tyłu, co w połączeniu z ekranem dotykowym z przodu oferuje możliwości grania, posługując się systemem w trzech wymiarach, poprzez ruchy palców – dotykanie, chwytanie, popychanie, ciągnięcie i wodzenie nimi po ekranie.

 

Po raz pierwszy też, system do przenośnej rozrywki będzie wyposażony w dwa drążki analogowe, co pozwoli na łatwiejsze dostosowanie do wymogów przenośnej rozrywki większej liczby gatunków gier.

 

Każda z gier na NGP będzie wyposażona w strefę nazwaną „LiveArea”, gdzie użytkownicy będą mogli dzielić grę i zabawę z innymi użytkownikami. Użytkownicy będą mieli dostęp do najnowszych informacji o grach tworzonych przez Sony oraz developerów third party poprzez sieć PlayStation Network.

 

Sony zapewni, bazujące na miejscu, w którym znajduje się użytkownik, usługi, jako element podstawowych cech wykorzystujących sieć PlayStation Network. Nowa aplikacja, nazwana „Near” stworzona właśnie z myślą o tej usłudze i sieci zostanie przeinstalowana na każdym z systemów NGP i pozwoli użytkownikom na dowiedzenie się w co grają ich znajdujący się w pobliżu znajomi, albo też w co grali niedawno. Użytkownicy będą następnie mogli spotkać się zarówno ze swoimi przyjaciółmi, jak też nowymi graczami w przestrzeni wirtualnej, bez względu na to, czy grają w te same gry, zwyczajnie dzieląc się informacjami na temat swoich gier poprzez wymiar czasu i przestrzeni.

 

NGP adaptuje nowe medium gier – niewielkich rozmiarów karty z pamięcią flash dedykowane do tytułów NGP. Adaptując karty z pamięcią flash, Sony będzie w stanie zaoferować w przyszłości karty o większej pojemności, dzięki czemu twórcy gier otrzymają do dyspozycji więcej miejsca przeznaczonego na dostarczanie jak najpełniejszych i najbogatszych gier.

 

NGP wyposażone będzie także w dwie kamery – jedną z przodu i jedną z tyłu, ponadto także w trzy sensory ruchu, żyroskop, akcelerometr i elektroniczny kompas.

 

Dane techniczne:


  • CPU: ARM(R) Cortex(TM)-A9 core (4 core)
  • GPU: SGX543MP4+
  • Wymiary zewnętrzne: ok. 182,0 x 18,6 x 83,5 mm (szerokość x wysokość x głębokość) (wstępne wymiary)
  • Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544, około 16 milionów kolorów, OLED, Multi touch screen (capacitive type)
  • Tylny touch pad: Multi touch pad (capacitive type)
  • Kamery: przednia kamera, tylna kamera
  • Dźwięk: wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon
  • Czujnik: sześcioosiowy czujnik ruchu (trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr), trzyosiowy kompas elektroniczny
  • Lokalizacje: wbudowany GPS, Wi-Fi location service support
  • Komunikacja bezprzewodowa: łączenie do sieci telefonii komórkowej (3G), IEEE 802,11b/g/n (n = 1×1)(Wi-Fi) (tryb infrastructury/Tryb Ad-hoc), Bluetooth(R) 2,1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

Sony:  Nowy system to połączenie doświadczeń dla graczy z szerokimi możliwościami interakcji międzyludzkiej w realnym świecie, co możliwe było dzięki wykorzystaniu doświadczeń Sony zdobytych przy PlayStation. Oferując zarówno możliwości łączenia się przez Wi-Fi jak i 3G, a także posługując się różnorodnymi aplikacjami, NGP zaoferuje różne możliwości, aby użytkownicy „spotykali się”, „łączyli”, „wyszukiwali”, „dzielili” i „grali” ze swymi przyjaciółmi, bez względu na to, gdzie się w danym momencie znajdują. 

 

 

NGP zawiera dotykowy, 5-calowy ekran elektroluminescencyjny (OLED) do wyświetlania obrazu. Wysokiej klasy CPU/GPU w połączeniu z OLED pozwala na pokazywanie bogatej grafiki jaka nigdy jeszcze nie gościła w systemie przenośnej rozrywki, zarówno do odtwarzania gier, jak i innych treści rozrywki cyfrowej. Ten nowy system wyposażony jest również w multi-dotykowy touch pad z tyłu, co w połączeniu z ekranem dotykowym z przodu oferuje możliwości grania, posługując się systemem w trzech wymiarach, poprzez ruchy palców – dotykanie, chwytanie, popychanie, ciągnięcie i wodzenie nimi po ekranie.Nowy system do przenośnej rozrywki

Łukasz Szewczyk, 27 stycznia 2011, godz. 21:03
Koncern Sony Computer Entertainment zaprezentował swój nowy system do przenośnej rozrywki zwiększając obecność PlayStation. Nowe urządzenie o roboczej nazwie NGP ba rynku zadebiutuje pod koniec 2011 roku,

Nowy system to połączenie doświadczeń dla graczy z szerokimi możliwościami interakcji międzyludzkiej w realnym świecie, co możliwe było dzięki wykorzystaniu doświadczeń Sony zdobytych przy PlayStation. Oferując zarówno możliwości łączenia się przez Wi-Fi jak i 3G, a także posługując się różnorodnymi aplikacjami, NGP zaoferuje różne możliwości, aby użytkownicy „spotykali się”, „łączyli”, „wyszukiwali”, „dzielili” i „grali” ze swymi przyjaciółmi, bez względu na to, gdzie się w danym momencie znajdują.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne