Połącz się z nami

Newsy

Netflix z wtyczką do nauki języków

Na razie dostępna tylko w Google Chrome.

Korzystanie z obcojęzycznych napisów do filmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek lub zwrotów w obcym języku. Nowa wtyczka do Netflixa pozwoli dodatkowo zwiększyć skuteczność naszej nauki.

Language Learning with Netflix to rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pozwala na oglądanie filmów z dwoma zestawami napisów jednocześnie. Najbardziej skorzystają z niego osoby, które opanowały już podstawy języka obcego i chcą poszerzyć swoje słownictwo. Wtyczka posiada narzędzie wykrywające rzadko używane zwroty i zastępujące je ich popularniejszymi odpowiednikami, a umieszczenie kursora nad słowem pokaże jego definicję.

Dodatkowo Language Learning with Netflix pozwala na spowolnienie dialogów lub ustawienie automatycznej pauzy po każdej kwestii, co ułatwi przyswojenie nowych słów. Wszystkie funkcje można dostosowywać do poziomu zaawansowania. Twórcy wtyczki stworzyli również podzielony na regiony katalog filmów, które można wykorzystać do nauki języka.

Language Learning with Netflix jest darmowy, ale w przyszłości przewidywana jest także wersja z abonamentem. Ma ona dawać użytkownikom dostęp do specjalnych par napisów o takiej samej treści, ale w różnych językach – to niestety nie zawsze jest reguła, ponieważ lokalne tłumaczenia różnią się od siebie. Na razie jednak twórcy wtyczki nie skontaktowali się oficjalnie z Netfliksem, co ukróci jakiekolwiek próby zarabiania na ich zawartości. Oficjalny patronat serwisu streamingowego mógłby także pozytywnie wpłynąć na rozwój projektu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Lipiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

WarnerMedia rezygnuje z HBO GO w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Czerwiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Oficjalny start HBO Max

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!