SOCJAL
Do góry


Netflix z wtyczką do nauki języków

Na razie dostępna tylko w Google Chrome.

Korzystanie z obcojęzycznych napisów do filmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek lub zwrotów w obcym języku. Nowa wtyczka do Netflixa pozwoli dodatkowo zwiększyć skuteczność naszej nauki.

Language Learning with Netflix to rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pozwala na oglądanie filmów z dwoma zestawami napisów jednocześnie. Najbardziej skorzystają z niego osoby, które opanowały już podstawy języka obcego i chcą poszerzyć swoje słownictwo. Wtyczka posiada narzędzie wykrywające rzadko używane zwroty i zastępujące je ich popularniejszymi odpowiednikami, a umieszczenie kursora nad słowem pokaże jego definicję.

Dodatkowo Language Learning with Netflix pozwala na spowolnienie dialogów lub ustawienie automatycznej pauzy po każdej kwestii, co ułatwi przyswojenie nowych słów. Wszystkie funkcje można dostosowywać do poziomu zaawansowania. Twórcy wtyczki stworzyli również podzielony na regiony katalog filmów, które można wykorzystać do nauki języka.

Language Learning with Netflix jest darmowy, ale w przyszłości przewidywana jest także wersja z abonamentem. Ma ona dawać użytkownikom dostęp do specjalnych par napisów o takiej samej treści, ale w różnych językach – to niestety nie zawsze jest reguła, ponieważ lokalne tłumaczenia różnią się od siebie. Na razie jednak twórcy wtyczki nie skontaktowali się oficjalnie z Netfliksem, co ukróci jakiekolwiek próby zarabiania na ich zawartości. Oficjalny patronat serwisu streamingowego mógłby także pozytywnie wpłynąć na rozwój projektu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy