Połącz się z nami

Newsy

Netflix z wtyczką do nauki języków

Na razie dostępna tylko w Google Chrome.

Opublikowane

dnia

Korzystanie z obcojęzycznych napisów do filmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek lub zwrotów w obcym języku. Nowa wtyczka do Netflixa pozwoli dodatkowo zwiększyć skuteczność naszej nauki.

Language Learning with Netflix to rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pozwala na oglądanie filmów z dwoma zestawami napisów jednocześnie. Najbardziej skorzystają z niego osoby, które opanowały już podstawy języka obcego i chcą poszerzyć swoje słownictwo. Wtyczka posiada narzędzie wykrywające rzadko używane zwroty i zastępujące je ich popularniejszymi odpowiednikami, a umieszczenie kursora nad słowem pokaże jego definicję.

Dodatkowo Language Learning with Netflix pozwala na spowolnienie dialogów lub ustawienie automatycznej pauzy po każdej kwestii, co ułatwi przyswojenie nowych słów. Wszystkie funkcje można dostosowywać do poziomu zaawansowania. Twórcy wtyczki stworzyli również podzielony na regiony katalog filmów, które można wykorzystać do nauki języka.

Language Learning with Netflix jest darmowy, ale w przyszłości przewidywana jest także wersja z abonamentem. Ma ona dawać użytkownikom dostęp do specjalnych par napisów o takiej samej treści, ale w różnych językach – to niestety nie zawsze jest reguła, ponieważ lokalne tłumaczenia różnią się od siebie. Na razie jednak twórcy wtyczki nie skontaktowali się oficjalnie z Netfliksem, co ukróci jakiekolwiek próby zarabiania na ich zawartości. Oficjalny patronat serwisu streamingowego mógłby także pozytywnie wpłynąć na rozwój projektu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne