Połącz się z nami

Newsy

Netflix z wtyczką do nauki języków

Na razie dostępna tylko w Google Chrome.

Opublikowane

dnia

Korzystanie z obcojęzycznych napisów do filmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek lub zwrotów w obcym języku. Nowa wtyczka do Netflixa pozwoli dodatkowo zwiększyć skuteczność naszej nauki.

Language Learning with Netflix to rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pozwala na oglądanie filmów z dwoma zestawami napisów jednocześnie. Najbardziej skorzystają z niego osoby, które opanowały już podstawy języka obcego i chcą poszerzyć swoje słownictwo. Wtyczka posiada narzędzie wykrywające rzadko używane zwroty i zastępujące je ich popularniejszymi odpowiednikami, a umieszczenie kursora nad słowem pokaże jego definicję.

Dodatkowo Language Learning with Netflix pozwala na spowolnienie dialogów lub ustawienie automatycznej pauzy po każdej kwestii, co ułatwi przyswojenie nowych słów. Wszystkie funkcje można dostosowywać do poziomu zaawansowania. Twórcy wtyczki stworzyli również podzielony na regiony katalog filmów, które można wykorzystać do nauki języka.

Language Learning with Netflix jest darmowy, ale w przyszłości przewidywana jest także wersja z abonamentem. Ma ona dawać użytkownikom dostęp do specjalnych par napisów o takiej samej treści, ale w różnych językach – to niestety nie zawsze jest reguła, ponieważ lokalne tłumaczenia różnią się od siebie. Na razie jednak twórcy wtyczki nie skontaktowali się oficjalnie z Netfliksem, co ukróci jakiekolwiek próby zarabiania na ich zawartości. Oficjalny patronat serwisu streamingowego mógłby także pozytywnie wpłynąć na rozwój projektu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne