Połącz się z nami

Newsy

Netflix z wtyczką do nauki języków

Na razie dostępna tylko w Google Chrome.

Opublikowane

dnia

Korzystanie z obcojęzycznych napisów do filmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek lub zwrotów w obcym języku. Nowa wtyczka do Netflixa pozwoli dodatkowo zwiększyć skuteczność naszej nauki.

Language Learning with Netflix to rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pozwala na oglądanie filmów z dwoma zestawami napisów jednocześnie. Najbardziej skorzystają z niego osoby, które opanowały już podstawy języka obcego i chcą poszerzyć swoje słownictwo. Wtyczka posiada narzędzie wykrywające rzadko używane zwroty i zastępujące je ich popularniejszymi odpowiednikami, a umieszczenie kursora nad słowem pokaże jego definicję.

Dodatkowo Language Learning with Netflix pozwala na spowolnienie dialogów lub ustawienie automatycznej pauzy po każdej kwestii, co ułatwi przyswojenie nowych słów. Wszystkie funkcje można dostosowywać do poziomu zaawansowania. Twórcy wtyczki stworzyli również podzielony na regiony katalog filmów, które można wykorzystać do nauki języka.

Language Learning with Netflix jest darmowy, ale w przyszłości przewidywana jest także wersja z abonamentem. Ma ona dawać użytkownikom dostęp do specjalnych par napisów o takiej samej treści, ale w różnych językach – to niestety nie zawsze jest reguła, ponieważ lokalne tłumaczenia różnią się od siebie. Na razie jednak twórcy wtyczki nie skontaktowali się oficjalnie z Netfliksem, co ukróci jakiekolwiek próby zarabiania na ich zawartości. Oficjalny patronat serwisu streamingowego mógłby także pozytywnie wpłynąć na rozwój projektu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Batwoman” – nowy serial inspirowany komiksami DC

Premiera w HBO GO już 15 października.

Opublikowane

dnia

przez

Batwoman to nowy serial przygodowy inspirowany bohaterami z komiksów DC, w którym rolę Mrocznego Rycerza przyjmuje na siebie kobieta. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman. Premiera serialu Batwoman odbędzie się już 15 października w HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne