SOCJAL
Do góry


Apple planuje usługę subskrypcyjną z wiadomościami

Więcej szczegółów mamy poznać w marcu.

Następna konferencja Apple odbędzie się już na wiosnę, ale najnowsze przecieki głoszą, że nie zobaczymy na niej nowego sprzętu, ale usługi. Najprawdopodobniej będzie to nowy serwis wideo na żądanie i subskrypcja Apple News.

Szczegóły tej ostatniej prezentują się następująco. Za 10 USD (ok. 40 PLN) miesięcznie użytkownik będzie mógł wykupić nielimitowany dostęp do zawartości wszystkich wirtualnych gazet i czasopism, które zamknięte są subskrypcją. Możliwość ich swobodnego przeglądania będzie oczywiście ograniczona do aplikacji Apple News, a próba otwarcia artykułów w inny sposób skończy się niepowodzeniem.

Według pogłosek Apple postawiło portalom internetowym twarde warunki, według których pobierałoby ono aż 50% przychodów za udostępnianie artykułów użytkownikom. Reszta zarobionych pieniędzy byłaby dzielona pomiędzy strony w stosunku odzwierciedlającym to, czyja zawartość okazała się najpopularniejsza.

Oprócz serwisu subskrypcyjnego z wiadomościami Apple planuje także stworzenie własnego portalu streamingowego z filmami i serialami. Ma on ruszyć jeszcze w tym roku. Więcej informacji na temat usług subskrypcyjnych Apple poznamy już na wiosnę – według pogłosek konferencja planowana jest na 25 marca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy