Połącz się z nami

Newsy

Apple planuje usługę subskrypcyjną z wiadomościami

Więcej szczegółów mamy poznać w marcu.

Opublikowane

dnia

Następna konferencja Apple odbędzie się już na wiosnę, ale najnowsze przecieki głoszą, że nie zobaczymy na niej nowego sprzętu, ale usługi. Najprawdopodobniej będzie to nowy serwis wideo na żądanie i subskrypcja Apple News.

Szczegóły tej ostatniej prezentują się następująco. Za 10 USD (ok. 40 PLN) miesięcznie użytkownik będzie mógł wykupić nielimitowany dostęp do zawartości wszystkich wirtualnych gazet i czasopism, które zamknięte są subskrypcją. Możliwość ich swobodnego przeglądania będzie oczywiście ograniczona do aplikacji Apple News, a próba otwarcia artykułów w inny sposób skończy się niepowodzeniem.

Według pogłosek Apple postawiło portalom internetowym twarde warunki, według których pobierałoby ono aż 50% przychodów za udostępnianie artykułów użytkownikom. Reszta zarobionych pieniędzy byłaby dzielona pomiędzy strony w stosunku odzwierciedlającym to, czyja zawartość okazała się najpopularniejsza.

Oprócz serwisu subskrypcyjnego z wiadomościami Apple planuje także stworzenie własnego portalu streamingowego z filmami i serialami. Ma on ruszyć jeszcze w tym roku. Więcej informacji na temat usług subskrypcyjnych Apple poznamy już na wiosnę – według pogłosek konferencja planowana jest na 25 marca.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne