SOCJAL
Do góry


Netflix wyprodukuje interaktywny odcinek serialu

Kilka wersji historii w antologii Czarne Lustro.

Komu chociaż raz nie zdarzyło się pomyśleć w trakcie seansu filmowego „rany, ale ten bohater jest głupi, powinien postąpić zupełnie inaczej”? Spokojnie, już niedługo będziemy mogli cieszyć się serialami, których fabuła potoczy się tak, jak tego zapragniemy. Netflix planuje stworzenie interaktywnego odcinka popularnej antologii Czarne Lustro.

Według doniesień Bloomberga, jeden z odcinków nadchodzącego piątego sezonu serialu Czarne Lustro zostanie nakręcony w formie „wybierz własną historię.” Oznacza to, że w kluczowych momentach fabuły to widz zdecyduje, jaką decyzję podejmie bohater serialu, wpływając tym samym na jego losy i zakończenie historii.

Wyprodukowanie odcinka o rozgałęziającej się fabule wiąże się oczywiście z większymi kosztami produkcyjnymi, dlatego aby sprawdzić, czy nowy format spodoba się widzom, Netflix początkowo nakręci tylko jeden. Brytyjska antologia wydaje się wręcz idealnym kandydatem do przeprowadzenia tego eksperymentu – serial składa się z tylko nieznacznie powiązanych ze sobą odcinków opowiadających o niebezpieczeństwach nadużywania nowoczesnych technologii w różnych futurystycznych uniwersach.

Czarne Lustro będzie pierwszym interaktywnym serialem przeznaczonym dla dorosłej publiczności – na Netfliksie dostępny jest animowany film dla dzieci Kot w butach: uwięziony w baśni, w którym młodzi widzowie mogą wybrać, jak potoczą się losy tytułowego bohatera. Jeśli interaktywne opowieści spodobają się dorosłym odbiorcom, Netflix wyprodukuje kolejne filmy i seriale z kilkoma wersjami historii – niektóre źródła mówią nawet o interaktywnych adaptacjach popularnych gier komputerowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy