SOCJAL
Do góry

Netflix niedostępny na rootowanym Androidzie

Pobrane w trybie offline treści jest trudniej wydobyć dzięki zabezpieczeniu Google.

Aplikacja Netflix jest niedostępna w sklepie Google Play dla smartfonów, które zostały zrootowane przez swoich użytkowników. Oznacza to, że jeśli postanowiliśmy odblokować i oczyścić swojego Androida na własną rękę to drzwi Netflix poprzez Google Play zostały dla nas zamknięte.

Jest to spowodowane przejściem Netflixa na standard zabezpieczeń treści Google Widevine, który odgórnie odrzuca wszystkie wersje Androida, które nie zostały oficjalnie zarejestrowane przez Google. Jak się jednak można spodziewać ponieważ Android nie jest tak hermetycznym ekosystemem jak iOS można sobie z tym poradzić. Wystarczy zainstalować aplikację Netflix z pliku APK pobranego z innego źródła w sieci i przynajmniej narazie wszytko powinno działać. Są również inne sposoby na obejście tego ograniczenia nawet na zrootowanym urządzeniu, ale nie zmienia to faktu, iż proces ten jest odrobinę kłopotliwy.

Netflix tłumaczy tą decyzję faktem, iż pobrane w trybie offline treści z serwisu jest trudniej wydobyć właśnie dzięki zabezpieczeniu Google. W przypadku Androida oczywiście wszystko jest możliwe, ale usunięcie DRM z plików w oficjalnej wersji Androida powinno być teraz trochę trudniejsze. Z jednej strony jest to ryzykowne zagranie ze strony Netflixa, gdyż może stracić kilku niezadowolonych klientów, ale na jego obronę w takiej samej sytuacji są obecnie użytkownicy Snapchata i Pokemon GO, które również musili się zmierzyć z faktem odrzucenia zrootowanych urządzeń przez te aplikacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy