Połącz się z nami

Newsy

Minecraft trafi na PlayStation VR

Darmowa aktualizacja dostępna już w tym miesiącu.

Aby dany tytuł był grywalny w wirtualnej rzeczywistości, wcale nie musi charakteryzować się hiperrealistyczną grafiką. Minecraft VR zdobył sporą popularność na pecetach, a teraz nareszcie trafi także na PlayStation VR.

Popularna gra od Mojang w wersji VR ma być tym samym, pełnokrwistym doświadczeniem, jakie oferuje podstawowy Minecraft, ze wszystkimi dostępnymi poziomami i przedmiotami. Jedyne zmiany dotyczyć będą interfejsu, na nowo zaprojektowanego w taki sposób, by lepiej dopasować się do specyfiki wirtualnej rzeczywistości i zapewnić większą wygodę interakcji z otoczeniem.

Do wyboru dostaniemy dwa tryby zabawy: Immersive, czyli klasyczne VR, oraz Living Room, w którym gracz zostanie „przeniesiony” do wirtualnego pomieszczenia, a gra będzie odtwarzana na ekranie przed nim. Gracze będą wykorzystywali kontroler do poruszania się po świecie gry i headset do rozglądania się; niestety, gra nie otrzyma wsparcia dla kontrolerów Move.

Mojang zapowiada, że aktualizacja ze wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy wersji gry na PlayStation 4. Trafi ona do graczy jeszcze w tym miesiącu, co oznacza, że od tej pory Minecraft będzie dostępny na wszystkich popularnych platformach VR.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

TEST: Samsung Q800T

Testy

Facebook Dating trafia do Polski

Newsy

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!