Połącz się z nami

Newsy

Minecraft: Education Edition wystartuje tego lata

To w dalszym ciągu ta sama gra, która ma w tym wypadku znaleść dla siebie nowe zastosowanie.

Minecraft już dawno stał się czymś więcej niż tylko grą. Świat stworzony przez Mojang zjednał sobie miliony fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Microsoft, który kupił w 2014 roku Minecrafta za 2,5 mld USD chce zarazić tym bakcylem jeszcze większą liczbę osób, wprowadzając specjalną wersję gry do szkół.

Minecraft: Education Edition ma być lekko uproszczoną wersją oryginału, w której ogromny nacisk położono na interakcję, współpracę i specjalnie przygotowane plany lekcyjne wraz z modami. W założeniu to właśnie nauczyciele mają przygotowywać mapy i zajęcia, które potem zaprezentują swoim uczniom. W ten dość nietypowy sposób dzieci mają się uczyć o różnego rodzaju zabytkach, odległych krainach i historii. Jak podkreśla Microsoft wersja ta nie będzie się aż tak bardzo różnić od klasycznego Minecrafta. To w dalszym ciągu ta sama gra, która ma w tym wypadku znaleźć dla siebie nowe zastosowanie i przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Deweloper nie ukrywa, że sukces tego projektu jest uzależniony od zaangażowania nauczycieli, którzy mają przygotowywać plany lekcyjne tworząc tym samym bazę, z której będą mogli korzystać inni. Gra w wersji Education Edition będzie dostępna w wersji próbnej już tego lata. Wtedy również pojawią się oficjalne cenniki dla szkół.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!