Połącz się z nami

Newsy

Minecraft: Education Edition wystartuje tego lata

To w dalszym ciągu ta sama gra, która ma w tym wypadku znaleść dla siebie nowe zastosowanie.

Opublikowane

dnia

Minecraft już dawno stał się czymś więcej niż tylko grą. Świat stworzony przez Mojang zjednał sobie miliony fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Microsoft, który kupił w 2014 roku Minecrafta za 2,5 mld USD chce zarazić tym bakcylem jeszcze większą liczbę osób, wprowadzając specjalną wersję gry do szkół.

Minecraft: Education Edition ma być lekko uproszczoną wersją oryginału, w której ogromny nacisk położono na interakcję, współpracę i specjalnie przygotowane plany lekcyjne wraz z modami. W założeniu to właśnie nauczyciele mają przygotowywać mapy i zajęcia, które potem zaprezentują swoim uczniom. W ten dość nietypowy sposób dzieci mają się uczyć o różnego rodzaju zabytkach, odległych krainach i historii. Jak podkreśla Microsoft wersja ta nie będzie się aż tak bardzo różnić od klasycznego Minecrafta. To w dalszym ciągu ta sama gra, która ma w tym wypadku znaleźć dla siebie nowe zastosowanie i przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Deweloper nie ukrywa, że sukces tego projektu jest uzależniony od zaangażowania nauczycieli, którzy mają przygotowywać plany lekcyjne tworząc tym samym bazę, z której będą mogli korzystać inni. Gra w wersji Education Edition będzie dostępna w wersji próbnej już tego lata. Wtedy również pojawią się oficjalne cenniki dla szkół.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne