Połącz się z nami

Newsy

PocketSprite – miniaturowa konsola do gier retro

Odtwarza tytuły z klasycznych przenośnych konsol i mieści się w kieszeni.

Świat crowdfundingu wzbogacił się o kolejną ciekawą propozycję dla miłośników klasycznych gier. PocketSprite to miniaturowe urządzenie wzorowane na Game Boyu, na które można zgrywać swoje ulubione tytuły z wielu znanych i lubianych konsoli.

Prototyp PocketSprite pojawił się w 2016 roku i wyglądał bardziej na dzieło hobbysty, niż produkt o komercyjnym przeznaczeniu. Po dwóch latach urządzenie pojawiło się na crowdfundingowej stronie Crowd Supply w odświeżonej formie i całkiem niezłą specyfikacją – dwurdzeniowy procesor 240 MHz i 520 KB RAM górują nad umieszczonymi w oryginalnym Game Boyu procesorem 4,19 MHx i 16 KB RAM. Całości dopełnia kolorowy ekran OLED, miniaturowy głośnik oraz moduły łączności Bluetooth i Wi-Fi. Na wbudowanych w PocketSprite emulatorach odtworzymy tytuły z Game Boya, Game Boya Color, Sega Master System i Game Geara, ale otwarty kod konsoli sprawia, że będzie można zaadaptować na jej potrzeby każdą grę o wymaganiach sprzętowych nie większych, niż możliwości urządzenia.

PocketSprite to najbardziej profesjonalnie wyglądający „mini GameBoy” na rynku, ale nie jedyny – jego bezpośrednią konkurencją jest podobnie nazwany PocketStar. Ciekawą propozycją jest również Arduboy – minikonsola, na której można zagrać w gry zaprojektowane przez jej użytkowników. PocketSprite kosztuje ok. 200 PLN, a zamówioną dziś konsolę otrzymamy najwcześniej w kwietniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!