Połącz się z nami

Newsy

Microsoft kupił LinkedIn

Microsoft chce zintegrować LinkedIn ze swoim narzędziami.

Opublikowane

dnia

Popularny serwis społecznościowy skupiający swoją działalność na rynku pracy i powiązaniach biznesowych stał się oficjalnie własnością Microsoftu, który zapłacił zatrważające 26,2 mld USD za możliwość dalszego rozwoju portalu i jego integracji z narzędziami Office.

Microsoft udał się ostatnio na zakupy i wrócił do domu z portfelem lżejszym o 26 mld USD i torbą cięższą o serwis LinkedIn. Portal ten podobnie jak Facebook gromadzi ludzi i pozwala dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Różnica polega na tym, że są to rzeczy związanie niemal wyłącznie z życiem zawodowym użytkownika. Serwie pozwala dodawać swoje CV, miejsca pracy, nawiązywać znajomość z potencjalnymi współpracownikami i budować sieć kontaktów zawodowych. Teraz jednak do tego układu wejdzie Microsoft, który chce zintegrować LinkedIn ze swoim narzędziami. Do naszej dyspozycji zostanie na przekład oddana możliwość bezpośredniej edycji CV przez Worda czy wyświetlanie powiadomień z portalu w systemie Windows 10. Oczywiście lista pomysłów na dalszy rozwój jest długa, ale przynajmniej narazie Microsoft nie chce zmieniać zbyt wiele. Jeff Weiner, dotychczasowy CEO LinkedIn, nadal będzie zarządzał portalem, ale już w roli członka zespołu Microsoftu. Z biegiem czasu możemy się spodziewać więcej rozwiązań, które będę wykorzystywały takie narządzenia jak Outlook, pakiet Office czy OneDrive.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne